Світлодарська дуга

ДРГ підходять майже впритул: чому на Світлодарській дузі доводиться "воювати" з рельєфом

І трохи – про справжній медичний пункт "на нулі"

На позиціях на Світлодарській дузі нині панує відносне затишшя. Проте ворог активно окопується та веде розвідку. Ворожі диверсійні групи на цій ділянці фронту наближаються до українських позицій регулярно і майже впритул. Більше – у матеріалі Євгенії Китаївої.

"Вдень ми мовчимо, вони мовчать. Вночі трошки повоювали, в нас відкрили вогонь, навіть з великого кулемета. Ми дали адекватну відповідь. Чим вони, тим і ми відповідаємо", – каже військовослужбовець Андрій.

На цій ділянці фронту рельєф місцевості дає змогу ворожим диверсійним групам підходити до українських позицій непоміченими майже впритул. Такі ворожі вилазки тут стали регулярними. Військові зазначають, це працюють ворожі розвідники та сапери, які намагаються розмінувати собі підходи.

Через активність ворожих груп, українські військові окопуються та облаштовують зручніші позиції. "Вирішили робити трохи іншу позицію, в іншому зручному місці, де ми будемо покривати більший сектор і більше ям цих всіх", – пояснює військовий.

Санінструктор демонструє свій тактичний рюкзак та розповідає, що там знаходиться. Від початку війни Андрій був волонтером. Згодом, після тренінгів та курсів для військових парамедиків пішов до Збройних сил санінструктором. На цих позиціях він організував медичний пункт.

Розповідає: "Є правила надання допомоги і розумні думки, як цю допомогу треба надавати. Ну ось, власне, виходячи з цього і було створено все це". У медпункті, розташованому просто на позиціях, військові можуть отримати всю необхідну допомогу – від лікування легких захворювань до першої домедичної допомоги після поранення.

Згодом Андрій планує збільшити свій медпункт та зробити зручнішим підхід до нього: "Сюди можна внести  поранених на ношах, але це не дуже зручно. Ось погодні умови встановилися, зараз робитимемо сюди більш зручний вхід, частково тут прибирати, робити трохи більшу площу, бо її замало. Ну, і так далі – шухлядки, полички, завжди є що робити".

Медичний пункт "на нулі" – не розкіш, а нагальна потреба, каже Андрій, який дбає про здоров'я півсотні побратимів.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Коли рахунок іде на хвилини: У зоні АТО тренувалися військові медики – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Справа держзради Януковича: до суду викличуть Добкіна
Наступний матеріал
Рада підтримала законопроект про нацбезпеку: що він передбачає

"Двохсоті" та "трьохсоті" у ворога: захисники Луганського вгамували ДРГ терористів

"Перестріли непроханих гостей": бійці АТО дали жорсткий відсіч ворожій ДРГ

"Свою справу знають": на Донеччині літають ворожі дрони та "вилазять" ДРГ

"Хочуть гарантувати собі безпеку": захисники Талаківки розповіли про зміну тактики окупантів

На підкріплення окупантам прибули снайпери із Сербії – репортаж з передової

Певно єдина ділянка фронту, де повна "тиша": трохи про перемир'я під Старим Айдаром