5 канал

Чому життя одного з гуртожитків на Київщині для його мешканців перетворилося на пекло – сюжет

Опалення взимку в гуртожитку взагалі немає, а тому мешканці вимушені взимку грітися обігрівачами

Життя у гуртожитку, що у селищі Зелений Бір на Київщині, для його мешканців перетворилося на пекло. 16-ть родин живуть неначе у коморах, де немає опалення, з кранів тече іржава вода, а з електрикою постійні перебої. Чому останні кілька років тамтешня влада не виділила жодної копійки на ремонт приміщень, розбиралася Наталка Юрчук.

Гуртожиток у селищі Зелений Бір схожий на барак. Сюди навіть моторошно заходити. Відразу відчуваєш сморід. На стінах – грибок та пліснява. А деякі кімнати схожі на тюремні камери.

У таких умовах уже 14-ть років живе родина Галини Заріцької з двома дітьми. Жінка зітхає: гуртожиток нагадує фільм жахів та розвалюється на очах. Готувати собі їжу на обшарпаній кухні мешканці вимушені ризикуючи життям, бо коли готують їсти, на голову може впасти плитка. 

Вода з кранів у гуртожитку – іржава. Готувати їжу, прати або пити її неможливо. А нещодавно воду відключили на два тижні.

Галина Заріцька, мешканка гуртожитку каже: "Оце залишається у бочці вона, унизу жовта вона. Я два рази лежала уже із нирками".



Вбиральня в гуртожитку взагалі шокує. Пів року сюди не навідувалися комунальники. Приїхали лише сьогодні, дізнавшись про візит знімальної групи "5 каналу".

"Ми своїми силами пробували, але у нас нічого не виходило. І машину ми замовляли. Це постійно таке", – каже Галина Заріцька.

5 канал

Про опалення тут годі й казати. Його немає, а тому мешканці вимушені взимку грітися обігрівачами. Електрика працює з перебоями та й взагалі на неї не має дозвільних документів. Частина мешканців самотужки зробили ремонт у своїх квартирах, а хтось так і залишився.

У тамтешньому ЖЕКу пояснюють: воду відключають, бо частина мешканців не сплачує за комірне. Нині борг гуртожитку становить 7 тисяч гривень.

Директор КП "Крушинське" Ігор Доманський каже: "За воду вони платять з кожної кімнати по 50-70 гривень. Туалет не чистився, тому що вони каналізацією користуються, а води ж не було – то воно і забилося. Вчора пробували пробивати, сьогодні, прийдеться наймати техніку".

Ідемо до сільради з запитанням: чому вже кілька років на ремонт не виділяють ані копійки. Там пояснюють: рахунки у сільраді заблоковані, через колишнього голову. Що ж до перебоїв з електрикою радять мешканцям звернутися до підрозділу районних електричних мереж та укласти договір на підключення світла.

"Якщо ви власник квартири чи житла, ви маєте подавати до РЕСу документи і укладати з ними договір особисто, бо це ваша власність", – говорить секретар Крушинської сільської ради Вікторія Пономаренко.

Однак мешканці нарікають: ходять замкненим колом. Оскільки у районних електричних мережах їм кажуть, що саме сільський голова має укласти з ними договір. Тож коли справа зрушиться з місця – під питанням.

Наталка Юрчук, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Тука щодо рішення Верховного Суду про виплату пенсій мешканцям ОРДЛО: "Справедливість – критерій суб'єктивний"
Наступний матеріал
Кортеж президента Молдови потрапив у ДТП – Додона терміново ушпиталили