Війна на Донбасі проти російської окупації в об’єктиві італійського фоторепортера
Війна на Донбасі проти російської окупації в об’єктиві італійського фоторепортера Фото lastampa.it

У КВУ розповіли, скільки кандидатів забуло про Донбас у своїх програмах

  Комітет виборців України аналізував програми кандидатів у президенти. Насправді лише в кількох з них є згадки про внутрішньо переміщених осіб. Це, очевидно, ті претенденти, які розглядають їх насамперед як свій електорат

  Із 44 кандидатів на пост президента лише частина згадують у своїх програмах про внутрішньо переміщених осіб. Вісім кандидатів – взагалі не згадують у своїх передвиборчих програмах про Крим та Донбас. Про таке розповів представник Комітету виборців України Денис Рибачок, інформує Укрінформ.

  "Комітет виборців України аналізував програми кандидатів у президенти. Насправді лише в кількох кандидатів є згадки про внутрішньо переміщених осіб. Це, очевидно, ті претенденти, які розглядають їх насамперед як свій електорат. Але інша негативна тенденція – 8 з 44 кандидатів забули взагалі про Донбас в своїх програмах, ви не знайдете згадки про Крим, про Донецьку, Луганську області", – наголосив Рибачок.

  Він нагадав, що для голосування на виборах президента внутрішньо переміщеним особам достатньо звернутися в орган держреєстру виборців і написати заяву про зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Таку заяву треба подати також напередодні другого туру президентських виборів.

  Інша ситуація, за словами Рибачка, з трудовими мігрантами.

  "У них процедура схожа, єдине – їм потрібно додати документи, чому вони хочуть голосувати не там, де зареєстровані. Тобто людина зареєстрована в Житомирі, 10 років працює в Києві, їй треба пояснити, чому вона хоче голосувати в Києві", – навів приклад Рибачок.

  Він додав, що КВУ днями відкриє гарячу лінію для виборців, на якій громадянам пояснюватимуть, як правильно оформити зміну місця голосування.

  Попередній матеріал
  Був у відрядженні: на Житомирщині на полігоні знайшли тіло армійця
  Наступний матеріал
  Що найчастіше забувають у потягах УЗ і як повернути загублені речі
  Loading...

  Вибори президента-2019: ЦВК визначила округи, де не проводитимуть голосування

  Спрощена процедура: як голосуватимуть на виборах президента внутрішні переселенці

  "Відлуння Новоросії": на Сумщині СБУ блокувала спробу спецслужб РФ втрутитися у вибори

  "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено

  Портрет виборця: Ірина Бекешкіна розповіла про електорат Володимира Зеленського – відео

  Соцдослідження показало, хто виходить до другого туру президентських виборів