Вибори
Вибори vlasno.info

Спрощена процедура: як голосуватимуть на виборах президента внутрішні переселенці

Утім така спрощена процедура не діятиме, коли українці обиратимуть місцеву владу та народних депутатів за мажоритарною системою

Паспорт із пропискою на тимчасово окупованій території – це все, що потрібно виборцям із Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, щоби змінити місце голосування. Торік ЦВК спростила цю процедуру для переселенців. І з 31 грудня внутрішньо переміщені особи вже поступово подають заяви до відділу ведення Державного реєстру виборців. Евеліна Михайленко, докладніше.

Директор громадської організації "Група впливу" Тетяна Дурнєва переїхала до столиці з Донецька, коли його окупували. У паспорті – штамп з реєстрацією в рідному місті. Голосувати на прийдешніх президентських виборах переселенка планує уже в Києві за фактичним місцем проживання.

"Процедура нескладна. Потрібно принести паспорт. Мені зробили одразу копію цього паспорту. Я навіть не писала те, чому хочу змінити місце голосування. В заяві було надруковано, що моя виборча дільниця є окупованою і це є причиною, чому я змінюю місце голосування", – пояснила переселенка.

Процедуру подання документів на зміну місця голосування Центральна виборча комісія спростила восени торік.

"В 2014 році на виборах Президента України ВПО з Донецька, Луганська мали б надавати документи, які обґрунтовують необхідність зміни місця голосування, тобто на той час таких документів не було. Крім того, вони не могли отримати, оскільки переміщення тільки розпочиналося", – розповідає Тетяна Дурнєва.

Заяву про бажання прийти на дільниці потрібно подати до 25 березня до відділів ведення реєстру виборців – у тому населеному пункті або районі, де громадянин планують голосувати 31 березня. У разі другого туру процедуру потрібно буде повторити. Поки що ажіотажу в підрозділах Реєстру виборців немає. На черги очікують ближче до дати голосування.

"Пік припаде на березень. Звичайно, що всім потрібно робити буде у останні дні. Найпіковіший день – це останній день. Це буде 25-го березня. Чим ближче до виборів – воно все більше. За два тижні до виборів, то взагалі будемо без продиху. Так що рекомендую тим, хто вже вирішив змінити місце для голосування, йти зараз, не чекати тих часів, коли доведеться кілька годин у черзі вистояти", – закликав начальник відділу ведення реєстру виборців Подільської районної адміністрації Києва Максим Тимошенко.

Утім така спрощена процедура не діятиме, коли українці обиратимуть місцеву владу та народних депутатів за мажоритарною системою, оскільки голосування прив'язане до місця реєстрації. Законопроект щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних груп зареєстрований ще у березні 2017 року, але досі за нього не проголосували народні обранці.

"Минулого тижня, нарешті, комітет розглянув цей законопроект. Скоріш за все це реакція на системну критику з нашого боку в адресу саме цього комітету. Коли він буде винесений до зали Верховної Ради? Я не є оптимістом, що це питання буде вирішено до виборів до ВР", – прокоментував заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука.

Наразі офіційно в Україні зареєстровано понад півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб.

Евеліна Михайленко, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Упритул із рушниці: з'явилося відео моменту стрілянини у подружжя в Миколаєві (18+)
Наступний матеріал
Справа звільнення з посади керуючого єпархією Симеона: судове засідання не відбулося
Loading...

"Ми маємо втілити ті зміни, які розпочали" – Кличко з лікарні підтримав Порошенка

Юрій Луценко: Країні не потрібні ніякі нові курси, як хотів би Путін

Із чорним пакетом до ЦВК: Богословська прийшла балотуватися в президенти із ₴2.5 мільйонами застави готівкою

Порошенко йде на другий президентський термін

Вакарчук зізнався, чи підтримуватиме когось із кандидатів у президенти – відео

Кінець інтриги: Вакарчук визначився щодо виборів президента України