митрополит Симеон
митрополит Симеон Вінницька єпархія / Flickr

Справа звільнення з посади керуючого єпархією Симеона: судове засідання не відбулося

Симеона звинуватили в ухиленні від службових обов'язків

Перше засідання щодо відновлення честі та гідності колишнього керуючого Вінницькою єпархією Симеона так і не відбулося. Слухання перенесли, бо суддя на лікарняному.

Після створення Православної Церкви України митрополит Симеон перейшов до єдиної помісної Церкви. На засіданні синоду Російської Церкви в Україні його звільнили з посади та призначили керувати Вінницькою єпархією владику Варсонофія.

Симеона звинуватили в ухиленні від службових обов'язків. 28 грудня торік церковнослужитель звернувся з позовом до суду. Каже, таким чином хоче захистити власну честь та гідність. Врешті, домагатиметься через суд довести безпідставність і неадекватність реакції в Московському патріархаті.

Їхні дії Симеон пов'язує з гібридною війною, яка триває не лише на передовій, а і у духовенстві.

"Полягає позов у тому, що безпідставно був звільнений Симеон з посади. Судовий позов доступний у ЗМІ і позиція Симеона відображена на офіційному сайті Вінницької єпархії, і відтоді, як це було опубліковано, нічого не змінилося. Ми чекаємо розгляду заяви в суді", – прокоментував керівник прес-служби Вінницької єпархії ПЦУ Владислав Демченко.

"Церковні канони забороняють клірикам звертатися до світського суду з розгляду церковних питань. Питання має розглядати церковний суд. Це є порушення канонічних правил, до яких митрополит Симеон вдався. Оскільки в нашій державі церква відділена від держави, я сумніваюся у тому, що світський суд може вимагати від митрополії поновлення Симеона на роботі", – прокоментував прес-секретар Вінницької єпархії Московського патріархату Володимир Пучков.

Засідання ж не відбулося через лікарняний судді. Як повідомили у прес-службі міського суду, про час і дату засідання сторонам повідомлять згодом.

Попередній матеріал
Спрощена процедура: як голосуватимуть на виборах президента внутрішні переселенці
Наступний матеріал
Мешканці села на Черкащині змушені йти 5 км до найближчої зупинки: де подівся транспорт
Loading...

Російська церква зникла повністю: в одному з районів Львівщини всі парафії перейшли до ПЦУ

Ще 7 громад колишнього Московського Патріархату приєдналися до ПЦУ (оновлено)

На Київщині дві парафії перейшли з Московського Патріархату до ПЦУ

Ще дві парафії Московського Патріархату приєдналися до ПЦУ

Перший священик УПЦ МП на Луганщині приєднався до Єдиної Церкви

На Одещині перша громада УПЦ МП перейшла до Православної Церкви України