Е-декларації twitter.com

НАЗК виявило помилки в деклараціях усіх кандидатів у президенти

  Вибори 2019 року – це перше залучення агентства в частині перевірки декларацій кандидатів на посаду президента України

  Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє декларації кандидатів у президенти. Вибори 2019 року – це перше залучення агентства в частині перевірки декларацій кандидатів, йдеться у повідомленні прес-служби НАЗК.

  За погодженням із Центральною виборчою комісією, враховуючи стислі терміни, НАЗК перевіряє відомості протягом трьох календарних днів.

  Станом на 29 січня, вже було перевірено декларації кандидатів: Валентина Наливайченка, Ігоря Шевченка, Сергія Капліна, Віталія Скоцика, Андрія Садового, Віталія Купрія, Євгенія Мураєва, Анатолія Гриценка, Геннадія Балашова, Ольги Богомолець, Романа Насірова, Олександра Шевченка, Юрія Бойка, Олега Ляшка, Іллі Киви, Олександра Вілкула, Юлії Тимошенко, Дмитра Добродомова, Руслана Кошулинського, Аркадія Корнацького, Олександра Мороза, Олександра Данилюка, Ігоря Смешка.

  Наразі триває перевірка декларацій Сергія Тарути та Володимира Зеленського, які надійшли до Нацагентства лише 28 січня. Почалася перевірка декларації Інни Богословської.

  Перевірку проводили "за наявною в НАЗК інформацією та 10 базами даних". У агентстві відзначили, що низка кандидатів після перевірки внесли уточнення та виправили помилки у своїх деклараціях.

  Це робили зокрема: Валентин Наливайченко, Ігор Шевченко, Сергій Каплін, Віталій Скоцик, Андрій Садовий, Віталій Купрій, Геннадій Балашов, Олександр Шевченко, Юрій Бойко, Олег Ляшко, Ілля Кива, Дмитро Добродомов, Руслан Кошулинський, Олександр Данилюк.

  У Департаменті перевірки декларацій та моніторингу способу життя НАЗК повідомили, що помилки та неточності знайшлися взагалі в усіх перевірених деклараціях, тож навели приклади найпоширеніших.

  "В деклараціях є декілька типів неточностей – суб'єкти не вказують кадастрові номери об'єктів нерухомості, зазначають транспортні засоби, які відсутні в реєстрах, або не зазначають їхні ідентифікаційні номери. Поширеною є помилка, коли суб'єкти не зазначають корпоративні права у підприємствах, які перебувають у стані припинення, але ще не припинені, або ж не вказують юридичних осіб, кінцевими бенефіціарними власниками яких вони є", – уточнюється у повідомленні.

  Окремо наголошується, що відповідно до українського законодавства, помилки і неточності в декларації підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата на пост президента.

  Попередній матеріал
  ДТП на Житомирщині: внаслідок зіткнення перекинувся автомобіль конвойної служби, 2 постраждалих
  Наступний матеріал
  У Держстаті розповіли, у яких галузях промисловості українці отримують найвищі зарплати

  Скільки разів Трамп контактував із РФ під час останніх виборів – NY Times

  Презентація результатів опитування Соціологічного центру імені Михайла Драгоманова – трансляція

  Чорновіл припустив, кому вигідний "парад технічних кандидатів" у президенти

  Виборча кампанія-2019: політконсультант пояснила, чому так багато кандидатів у президенти

  Соціальні та електоральні очікування українців від виборів-2019: прес-конференція – відео

  Вибори-2019: список зареєстрованих кандидатів у президенти