Мешканці Раківки на Київщині – не можуть дихати на повні груди. Селище потерпає від нестерпного смороду. Місцеві стверджують, що довкілля забруднює тамтешнє підприємство, що спалює курячий послід. По допомогу звернулися до наших журналістів.
Нестерпний сморід дошкуляє Вірі Марченко і вдень, і вночі. Мешканка Раківки на Київщини обурена – селище потерпає через тамтешнє підприємство, що спалює курячий послід.
Бідкається: "Сморід щоденно стоїть такий, що перша центральна вулиця гине від цього смороду. Все село, навіть прилеглі території – це й садове товариство, і ось поблизу село інше Воронківка, і Червоне. Сморід, ми всі цим дихаємо".
Поспілкуватися з журналістами "5 каналу" прийшло мало не все село. Людям увірвався терпець. Кажуть – дехто хотів навіть лишати будинок та переїздити деінде.
"Раніше, поки не було напрягу великого, палили тільки вночі. Тепер вже знахабніли вкрай та палять днем. У нас тут діти вчаться, живуть. Тут поруч дитячий майданчик, гуляти не можна", – обурюється мешканка Раківки Наталія Курінна.
Разом із місцевими рушаємо до будівлі підприємства, яке, на їхню думку, й поширює сморід. Тут і справді – смердить. Двері зачинені. Поруч – дзвінок. Хочемо поспілкуватися з директором виробництва. Утім, на місці лише охоронець і той до громади не виходить.
Разом телефонуємо керівництву. Те – ані пари з вуст.
Окрім підприємства, де спалюють курячий послід, у селищі розташована типографія. Місцеві стверджують – власник той самий.
"Спалюється бракована продукція, і її дуже багато. Вона разом з фарбою, все це палиться – і справді, воно летить усе у повітря. І ми всі дихаємо, і наші діти дихають", – каже мешканець села Віктор Ковальчук.
Тут ситуація інша. Двері нам відчинили. Вийшов чоловік. Утім, каже – це гуртожиток. Жодної типографії. Що ж насправді забруднює довкілля в Раківці, намагаємося дізнатися у сільського голови.
Мешканці налаштовані рішуче. На зборах вирішили ставити питання руба: хочуть знову дихати на повні груди.
Валерія Павленко та Сергій Новіков, "5 канал"