5 канал

"Буксир віз контрабанду": чому в Одесі майбутній курортний сезон на одному з пляжів під загрозою зриву

Буксир контрабандистів прибило до пірса популярного одеського пляжу "Дельфін"

Брудне море та небезпека для відпочивальників. Майбутній курортний сезон на одному з найпопулярніших пляжів Одеси під загрозою зриву. Усе через буксир, який стоїть біля пірса вже три місяці. З судна вже почали витікати мастило та пальне. Фахівці застерігають: це загрожує екологічною катастрофою. У ситуації розбиралася журналіст "5 каналу" Ольга Дунська.

Три місяці тому буксир "Паралель" зазнав трощі через шторм та подав сигнал SOS. Усіх шістьох членів екіпажу врятували. Пізніше з'ясувалося, судно тягнуло баржу з п'ятьма мільйонами пачок контрабандних цигарок.

Буксир контрабандистів прибило до пірса популярного одеського пляжу "Дельфін". Нині судно вкривається іржею, з нього витікає мастило і пальне. Якщо не вжити заходів, пляж ризикує стати непридатним для відпочинку.

Екологи взяли проби води поблизу буксира. Результати приголомшили. Вже зараз обсяги збитків від забруднення довкілля фахівці оцінюють у десятки тисяч гривень.

Лариса Фурдуй, старший держінспектор екологічної інспекції кримсько-чорноморського округу, розповіла: "В перший день, коли отримали інформацію щодо нафтопродуктів перевищувало в 9 разів. На сьогоднішній день сума збитків становить близько 30 тисяч гривень, це приблизно кожен день змінюються концентрації". 

Рятувальники встановили навколо буксира огорожу, проте її давно зруйнував шторм. Нині дизель та мастило, що витікають із судна, відносить у відкрите море.

Президент екологічного центру стійкого розвитку України Юрій Геращенко розповів, що саме відбувається через буксир: "Йде розчинення на велику кількість моря, але треба розуміти, що Одеса – мілководна затока, є найбільш уразливим і сумарна крапля одна, дві, викликає підйом сірководню, що підняття сірководню веде до масового замору всього живого, що є навколо, а саме наша Одеська частину найбільше насичена живими мікроорганізмами".

5 канал

Нафтопродуктами нині забруднений і пляж. Щоб тут розпочався курортний сезон, значну частину піску доведеться утилізувати, бідкаються екологи.

"Судно, звичайно ж, представляє в цьому плані загрозу і його необхідно звідси транспортувати. Технічна можливість є, це робиться плавкранами із застосуванням тросів і буксирується. Як правило, це робиться за рахунок власника судна, або за рахунок його майна", – розповів керівник юридичного відділу адміністрації Морських портів України Дмитро Подорян.

В адміністрації морських портів уже підрахували: щоб прибрати судно з пірса, потрібно 400 тисяч гривень. Правоохоронцям уже вдалося знайти його власницю.

Речниця СБУ в Одеській області Анна Шевчук розповіла: "Наразі слідчі винесли рішення щодо передачі буксира на відповідальне зберігання власнику. Власник ознайомлений з рішенням слідчого, але наразі відмовляється його виконувати".

Нині місцева влада готує звернення до обласних чиновників і керівництва адміністрації морських портів. Хто саме заплатить за переміщення буксира, невідомо.

"Якщо власник відмовився, на зв'язок не виходить, ми будемо ініціювати передачу даного буксира ВМС України", – поінформував голова комісії з питань надзвичайних ситуацій, екології та житлового господарства Одеської міськради Олександр Іваницький. 

Поки чиновники вирішують подальшу долю судна, воно вже стало місцевим арт-об'єктом, біля якого фотографуються містяни та туристи.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Фантастичні та химерні: в Одесі узбережжя вкрилося величезними бурульками – ФОТО

Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/
Бурульки на Чорному морі
/

Попередній матеріал
Уроки англійською та гра на барабанах: як запроваджують альтернативну освіту в столичній школі
Наступний матеріал
Українські режисери поставили номер для співачки Pink на BRIT Awards у Лондоні – фото, відео

"Просто людський фактор": на Волині нарахували 500 стихійних сміттєзвалищ

Земля вкрита попелом: вже 7 років Сміла задихається через місцеву ТЕЦ

Облаштували стихійний скотомогильник під Тернополем: екоінспекція домагається закриття місцевого підприємства

За всіма стандартами НАТО: в Одесі відкрили перший клуб старшин і сержантів ВМС ЗСУ

Уряд погодив державний план управління відходами за європейськими нормами

Нові "Кентаври" з морпіхами ВМС на борту вперше вийшли в Чорне море – відео