5 канал

Уроки англійською та гра на барабанах: як запроваджують альтернативну освіту в столичній школі

У закладі пояснюють, що від традиційних уроків не відходять, лише від методу подачі знань

Альтернативна освіта – нетрадиційний підхід до викладання у школі. В одній з приватних шкіл столиці у класі лише сім дітей. Наталі Рубалоу – викладач англійської мови спеціально приїхала зі Сполучених Штатів, щоби показати інакший підхід до навчання.

"Окрім англійської, ми практикуємо мистецтво, трошки музики, наприклад, барабани. Якомога більше візуалізації. Зокрема, на моїх уроках ми говоримо винятково англійською", – розповідає викладачка.

Вчителька переконана – що більше незвичного відбувається під час уроку – то ліпше діти опановують знання.

"Я намагаюся завжди знайти якомога більше креативних варіантів, як піднести той чи інший матеріал. Адже це важливо, щоби діти отримували задоволення від усього, що відбувається", – каже Наталі Рубалоу.

Урізноманітнити заняття в цій школі намагається кожен учитель. Пояснюють – від традиційних уроків не відходять, лише від методу подачі знань.

"До кожної дитинки підбираємо свої методи і прийоми навчання, щоби справді дитина і навчалася чогось, але щоб це не було традиційною формою навчання – це, щоб в основному було більше методів ігрових", – пояснює викладач читання, письма та розвитку мовлення Ольга Самойленко.

Засновниця школи Олена Єгорова пояснює переваги альтернативної освіти. Діти можуть перебувати у школі від сьомої ранку до сьомої години вечора. Більшість батьків це влаштовує – дитина під контролем вчителів.

"Кожна дитина обирає, що їй цікавіше і чим вона хоче займатися зараз. Головне правило – не заважати іншим. Тобто якщо ти справді втомився і тобі важко, навіть ми можемо відпустити до садочка з асистентом. Щоб там в ігровій кімнаті побігав", – наголошує Олена Єгорова.

Вона переконує – після чотирьох класів такої школи діти цілком соціально адаптовані. І, за потреби, можуть прямувати до звичайної школи.

"В традиційній школі вони сидять за партою – ось так. І можна щось сказати тільки після того, як ти підняв руку і тебе викликали, – і уроки, уроки, уроки. А тут у них досить все гнучко. І в нас є можливість використовувати різні методи, і ми навіть любимо їх якось дивувати, якісь сюрпризи готувати", – зазначає засновниця приватної школи.

Окрім приватних шкіл, у столиці набирає обертів і сфера індивідуального навчання. Микола Скиба, експерт з питань освіти в Українському університеті майбутнього, пояснює, чому батьки залишають дітей удома, щоби ті навчалися самостійно або ж з репетиторами.

"Частіше за все це певні психологічні резони. Тобто батьки бачать, що втрачають інтерес, бачать, що вони приходять з поганим настроєм. Скаржаться. Тоді запрошують т'ютора, який організовує графік дитини, допомагає знайти вчителів", – розповідає експерт.

У департаменті освіти і науки Києва твердять – приватні школи отримали ліцензії та можливість атестувати школярів. Так діти навчаються за альтернативною освітою та водночас матимуть державний атестат і зможуть вступати до вишів.

"Кожен приватний заклад освіти має бути ліцензований, якщо в них є ліцензія, видана тут, в Україні – то відповідно діти отримують документ, який підтверджує закінчення ними приватного навчального закладу. Якщо в них немає ліцензії, то це вже індивідуально вирішують батьки – чи варто навчатися у школі, яка не видає ліцензії", – зазначає Ганна Старостенко, голова постійної комісії Київради з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту.

Вона переконана: альтернативне навчання малечі не зашкодить. Вирішувати, де вчитися дітлахам, повинні батьки. Проте – і не забувати про потреби дитини.

Валерія Павленко, Олександр Горнейчук та Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Устиг попередити побратимів: стало відомо, як загинув боєць 24-ї ОМБр
Наступний матеріал
"Буксир віз контрабанду": чому в Одесі майбутній курортний сезон на одному з пляжів під загрозою зриву
Loading...

Перше в Україні рішення суду щодо булінгу – реакція Міносвіти

Булінг в Україні: суд уперше ухвалив рішення про цькування в школі

Грип у столиці: на карантин закрили 104 школи

У Білорусі підліток накинувся з ножем на вчительку і дітей, є загиблі

Статистика шокує: в 10% українських шкіл туалети досі розташовані на вулиці

Рибна паличка, фрукти та шніцель: у шкільних їдальнях Одеси тестують пілотний проект "шведського столу"