Булінг
Булінг Фото з відкритих джерел

Булінг в Україні: суд уперше ухвалив рішення про цькування в школі

  Матері обвинуваченої школярки було призначено штраф у розмірі 850 гривень

  5 лютого Бориспільський районний суд Київської області вперше в історії України ухвалив рішення у справі про шкільне цькування. Про таке повідомляє "НВ".

  У рішенні суду зазначається, що школярка розмістила в Instagram непристойні фото іншої дівчинки-підлітка. Суд визнав, що ця дія могла завдати шкоди психічному здоров'ю потерпілої.

  Слід зазначити, що мати обвинуваченої визнала провину. Внаслідок цього суд визнав щире каяття обставиною, яка пом'якшує порушення.

  Матері обвинуваченої школярки було призначено штраф у розмірі 850 гривень, крім того вона повинна сплатити судовий збір 384 гривні.

  Як повідомляв 5.UA, Президент Петро Порошенко підписав закон, яким вводяться штрафи за так званий булінг – цькування у школі. Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті Верховної Ради.

  Документом, зокрема, визначається саме поняття "булінг" – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному та сексуальному насильстві проти неповнолітньої особи.

  За скоєне правопорушення батькам винних, відповідно до ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доведеться сплатити від 850 до 1700 грн (50-100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), за скоєне вдруге або ж групою осіб – штраф сягатиме до 3400 грн (100-200 неоподаткованих мінімумів), або ж від 40 до 60 годин виправних робіт.

  Якщо правопорушення вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, їхніх батьків або опікунів каратимуть штрафом до 1700 грн або громадськими роботами на строк до 40 годин. Під санкції підпадають і керівників шкіл, які не повідомлятимуть про випадки булінгу до поліції. Соціологи кажуть, що до 40% українських підлітків потерпає від насильства у школах.

  Попередній матеріал
  Справу скеровують до суду: НАБУ викликає Онищенка для вручення обвинувального акта
  Наступний матеріал
  Ще в одному місті України запроваджують оплату за проїзд через sms
  Loading...

  На Київщині школярі намагалися продати товариша за 1 тис. гривень – поліція

  Грип у столиці: на карантин закрили 104 школи

  У Білорусі підліток накинувся з ножем на вчительку і дітей, є загиблі

  Статистика шокує: в 10% українських шкіл туалети досі розташовані на вулиці

  Рибна паличка, фрукти та шніцель: у шкільних їдальнях Одеси тестують пілотний проект "шведського столу"

  У Харкові батьки біля відділку поліції вимагали затримати чоловіка, який чіплявся до дітей біля школи – сюжет