Антибулінг навчання, Харків
Антибулінг навчання, Харків 5 канал

Анти-булінг: як воркаутери дітей вчили конфлікти вирішувати

Виявляти ознаки булінгу та виходити з конфліктів – наука не проста. Неї навчали підлітків у Харкові

Досвідом та знаннями із протидії шкільному цькуванню ділилися спортсмени, психологи та юристи. Уважно слухала і кореспондент "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

У листопаді в Дніпрі підлітки зняли на відео побиття 14–річної школярки. Вони змушували дівчину встати на коліна.

У серпні країну сколихнула звіряча жорстокість підлітків в Одесі. Там дівчата відгамселили 13–річну школярку. Побиття супроводжувалося нецензурною лайкою з приниженнями.

Такі ситуації в сучасних школах непоодинокі. Про булінг підлітки знають добре. Якщо не стикалися зі знущанням самі, то ненароком були свідками.

"Ті випадки, які я помічав, там фізична сила не застосовувалася. Зазвичай ображали. Могли підштовхнути, проте не сильно. Принижували лише морально", – розповідає 8-класник Всеволод Зіневич.

Булінг травмує психіку і найважче вийти з цієї ситуації без наслідків, кажуть психологи. Інакше – така модель поведінки може завадити у дорослому житті.

"Дитина, природно, закривається в собі. Якщо у дитини довірчі стосунки з кимось, то вона спробує проговорити цю проблему. Це, звісно, психологічна травма. Особливо, якщо людина зі слабким типом нервової системи", – каже шкільний психолог Наталія Рянська.

Антибулінг навчання, Харків
Антибулінг навчання, Харків5 канал

Учити підлітків виходити з конфліктних ситуацій вирішили вуличні атлети – воркаутери. Вони демонструють фізичні вміння. Мовляв, силу краще спрямовувати у спортивне русло. Спілкуванню з агресивними однолітками та соціалізації у суспільстві вчать хлопців під час спортивних занять та майстер–класів.

"Молодь має розуміти, якщо хтось хоче самоствердитися за рахунок іншого, життя – бумеранг, це йому повернеться. Якщо виникають конфліктні ситуації, їх потрібно вирішувати і спілкуватися, і в жодному разі не закриватися в собі", – переконаний лідер команди атлетів Іван Кириленко.

Антибулінг навчання, Харків
Антибулінг навчання, Харків5 канал

Антибулінгу вчать не лише школярів, а й студентів у формі, адаптованій для молоді. Міністерство юстиції на державному рівні запустило інформаційну кампанію "Стоп–булінг".

"Потрібно говорити батькам, класному керівнику. Можна звернутися до шкільного психолога, до керівництва школи, шкільного поліцейського. В Україні працює також дитяча "гаряча лінія" – 116, 117", – зазначає юрист Головного управління юстиції в Харківській області Дарина Трофименко.

Антибулінг навчання, Харків
Антибулінг навчання, Харків5 канал

Парламент уже ухвалив у першому читанні законопроект, який має визначити поняття "булінг". Відтоді за такі порушення каратимуть.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Москву та її посіпак чекає відповідальність за проведення "виборів" в ОРДЛО – Клімкін
Наступний матеріал
Новоспечений член команди "Батьківщини" Анастасія Приходько пішла із запису програми "Рандеву"
Loading...