Лілія Гриневич
Лілія Гриневич Сайт Міносвіти

Перше в Україні рішення суду щодо булінгу – реакція Міносвіти

За булінг передбачені конкретні штрафи – від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт

У Міністерстві освіти і науки прокоментували перше в Україні судове рішення щодо булінгу. На батьків дитини, що цькувала однолітка, було накладено штраф у розмірі 850 гривень.

"Як ви бачите, механізм уже почав працювати, тому я прошу керівників управлінь освіти ще раз привернути увагу директорів шкіл та батьківської громадськості до нових механізмів протидії булінгу, простежити, щоб у кожному закладі на видному місці були розміщені телефони "гарячих ліній", куди дитина може зателефонувати та розповісти про цькування. Це ніжне питання, яке болить вчителям, батькам та дітям, тому надзвичайно важливо поставитися до цього відповідально", – закликала чільниця МОЗ Лілія Гриневич.

Як передає прес-служба МОН, цьогоріч вийде онлайн-курс з протидії цькуванню у школах. Розробили його Міносвіти спільно з онлайн-платформою Prometheus. 

"Я прошу очільників інститутів післядипломної освіти стежити за виходом цього курсу, і, щойно він буде розміщений, внести його як частину підвищення кваліфікації вчителів. Адже тільки покаранням ми ніколи не зможемо ефективно протидіяти цькуванню. Наші педагоги мають отримати інструменти та практичні навички з вирішення конфліктів ненасильницьким шляхом, знати, як навчити цього дітей", – зазначила міністр.

Також Лілія Гриневич нагадала, що за булінг передбачені штрафи – від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

"Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим – від 100 до 200 мінімумів (1700-3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин", – кажуть у МОН.

Як інформував 5.UA, 5 лютого Бориспільський районний суд Київської області вперше в історії України ухвалив рішення у справі про шкільне цькування. Матері обвинуваченої школярки було призначено штраф у розмірі 850 гривень.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Із бантами й у вишиванках: як 1 вересня святкували у різних куточках України – ФОТО

/
/
/
/
/
/
1 вересня у Львові
/
1 вересня у Львові
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Одразу три парафії на Хмельниччині приєдналися до ПЦУ
Наступний матеріал
30 чиновників умисне не подали декларацій – у НАЗК перелічили "героїв"
Loading...