rusvesna.su

Людство вже не зможе зупинити потепління в Арктиці – ООН

  Читайте по-русски
  "Що відбувається в Арктиці – не залишається в Арктиці", – наголосив в.о. виконавчого директора ООН з навколишнього середовища

  Навіть у випадку значного зменшення кількості викидів парникових газів людством у межах Паризької угоди, температура в Арктиці все одно підніметься на 3-5°С до 2050-го і на 5-9°С до 2080 року. Про це свідчать дані нового документа Програми ООН з навколишнього середовища, передає ZN.UA.

  Відзначається, що потепління в Арктиці призведе до підйому рівня океанів та морів по всьому світу.

  "Що відбувається в Арктиці – не залишається в Арктиці. У нас є наука, тепер необхідні термінові дії щодо клімату, аби уникнути переломних моментів, які можуть виявитися для нашої планети ще більш згубними, ніж ми припускали раніше", – розповів в.о. виконавчого директора ООН з навколишнього середовища Джойс Мсуя.

  Нові дослідження вказують на те, що навіть у разі повного припинення викидів до атмосфери, до 2100 року зимові температури в Арктиці піднімуться на 4-5°С порівняно з кінцем ХХ століття. Таке потепління вже закладено в кліматичну систему парниковими газами, які циркулюють в атмосфері наразі.

  Крім того, до 2050 року танення вічної мерзлоти в Арктиці може загрожувати 4 млн осіб та 70% арктичної інфраструктури. Починаючи з 1979 року, Арктика втратила близько 40% своєї криги. Кліматичні моделі показують, що до 2030 року регіон буде повністю вільний від льоду в літні періоди. Танення арктичних льодовиків і льодових шапок Гренландії призведе до підвищення рівня моря на 1/3.

  Навіть за умови дотримання Паризької кліматичної угоди, очікується, що вічна мерзлота Арктики скоротиться на 45%, через що до атмосфери потраплять мільярди тонн вуглекислого газу та метану. А це спровокує ще більш високі температури, що приведе до ще швидшого танення льоду.

  Попередній матеріал
  У Рівному жінка зарізала свою місячну доньку
  Наступний матеріал
  Майже літнє тепло у березні: де в Україні повітря прогріється до +22
  Loading...