Кадр із фільму "Сяйво"
Кадр із фільму "Сяйво" Facebook

Боротьба з глобальним потеплінням: вчені хочуть "охолодити" Землю завдяки геоінженерії

  Читайте по-русски
  Багато кліматологів застерігають, що охолодження Землі зі збереженням удвічі більшої кількості вуглекислого газу в атмосфері, ніж було до індустріальної ери, може поставити деякі регіони під загрозу

  Американські вчені провели аналіз, результати якого показують, що штучне охолодження планети не призведе до збільшення інтенсивності тропічних циклонів чи погіршення ситуації з доступом до питної води, а також до виникнення екстремальних температур чи дощів. Про таке повідомляє "УНІАН" з посиланням на The Guardian.

  Ворто зазначити, що велика кількість кліматологів застерігають, що охолодження Землі зі збереженням удвічі більшої кількості вуглекислого газу в атмосфері, ніж було до індустріальної ери, може поставити деякі регіони під загрозу.

  Крім того, деякі захисники довкілля наголошують, що розмови про використання сумнівної технології можуть підірвати реальні зусилля для скорочення кількості вуглекислого газу в атмосфері від ТЕЦ і автомобілів.

  Проте співавтор нового аналізу – професор Гарвардського університету Девід Кейт, наполягає, що не варто повністю відкидати геоінженерію.

  "Я не кажу, що ми точно знаємо, що це спрацює і нам потрібно це зробити зараз. Безумовно, я проти розгортання таких дій негайно. Надто багато невизначеності", – зазначив він.

  За словами Девіда Кейта, мета його аналізу в тому, щоб вказати на "вірогідність того, що сонячна геоінженерія може дійсно значною мірою скоротити кліматичні ризики у найбільш уразливий момент".

  Попередній матеріал
  Росія може спробувати окупувати Одесу, а потім Румунію – генерал армії США
  Наступний матеріал
  Нищук розповів, як окупанти знищують автентику Ханського палацу в Бахчисараї
  Loading...

  У Мексиці знайшли печеру майя з тисячолітніми ритуальними артефактами – відео

  Півдоби провів у кам'яній пастці: в Одесі врятували дослідника підземелля

  Учені дослідили, скільки вільного часу треба для щастя

  Місії на Марсі бути: Китай побудував "космічну" базу і розпочинає дослідження – відомо коли

  Люди зможуть бачити в темряві: китайці розробили новітню технологію

  У Міноборони розповіли, яким чином випробовують точність українських ракет і снарядів