Баффінова Земля
Баффінова Земля Depositphotos

Швидке танення льодовиків оголило поля Арктики, що ховалися під кригою 40 тис. років

Арктика наразі нагрівається у 2-3 рази швидше, ніж інша частина Землі

Дослідники з Університету Колорадо вже протягом кількох років спостерігають за змінами, яких зазнає Арктика. Як передає Naked Science, наразі вони опублікували матеріал з результатами аналізу землі, що звільнилася від криги на острові Баффінова Земля. На їхнє переконання, вона була прихована під кригою протягом останніх 40 тис. років.

Баффінова Земля – ​​ північний канадський острів, він займає п'яте місце серед найбільших на планети. Палеокліматолог Гіффорд Міллер (Gifford Miller) відвідує його щороку протягом вже 40 років. Під час останніх експедицій він помічав усе більшу кількість відкритих ділянок землі, яких раніше не зустрічав.

У серпні 2018 року науковці зібрали 48 зразків рослин із 30 різних крижаних шапок, що охоплюють увесь висотний діапазон острова. Також вони взяли на пробу зразки кварцу з кожної ділянки, аби визначити вік і порід крижаного покриву.

Кола – місця взяття зразків рослин, квадрати – рослин і порід (Баффінова Земля)
Кола – місця взяття зразків рослин, квадрати – рослин і порід (Баффінова Земля)nature.com

Подальший аналіз показав, що зібрані рослини перебували під кригою щонайменше 40 тис. років. Крім того, вчені визначили, що останнє сторіччя стало для острова найтеплішим за понад 115 тис. років. За такої тенденції, увесь регіон може звільнитися від льоду протягом найближчих кількохсот років.

Співавтор наукової статті Саймон Пендлтон (Simon Pendleton) прокоментував дослідження: "Зазвичай очікуєте побачити різний вік у рослин, які росли в різних топографічних умовах. Наприклад, у високогірному регіоні лід може триматися довше. Але потепління настільки сильне, що все тане всюди. Нічого подібного ми раніше не бачили".

Попередній матеріал
Луценко нагадала слова Тимошенко: "Коли "зелені чоловічки" окупували Крим, казала, що ми не повинні вчиняти жодного спротиву"
Наступний матеріал
Ситуація в зоні ООС: про що звітують у Міноборони – завершено

Вчені з'ясували, чому Місяць відколовся від Землі

У КНР заборонили створювати ГМО-людей

Науковці зафіксували незвичний радіосигнал із глибини космосу

Найбільша таємниця людського мозку розгадана – вчені

Сонце стане кристалічним білим карликом через 10 млрд років – астрономи

Антарктика тане: площа морського льоду знизилася до рекордно низького рівня