Дослідники з Університету Колорадо вже протягом кількох років спостерігають за змінами, яких зазнає Арктика. Як передає Naked Science, наразі вони опублікували матеріал з результатами аналізу землі, що звільнилася від криги на острові Баффінова Земля. На їхнє переконання, вона була прихована під кригою протягом останніх 40 тис. років.
Баффінова Земля – північний канадський острів, він займає п'яте місце серед найбільших на планети. Палеокліматолог Гіффорд Міллер (Gifford Miller) відвідує його щороку протягом вже 40 років. Під час останніх експедицій він помічав усе більшу кількість відкритих ділянок землі, яких раніше не зустрічав.
У серпні 2018 року науковці зібрали 48 зразків рослин із 30 різних крижаних шапок, що охоплюють увесь висотний діапазон острова. Також вони взяли на пробу зразки кварцу з кожної ділянки, аби визначити вік і порід крижаного покриву.

Подальший аналіз показав, що зібрані рослини перебували під кригою щонайменше 40 тис. років. Крім того, вчені визначили, що останнє сторіччя стало для острова найтеплішим за понад 115 тис. років. За такої тенденції, увесь регіон може звільнитися від льоду протягом найближчих кількохсот років.
Співавтор наукової статті Саймон Пендлтон (Simon Pendleton) прокоментував дослідження: "Зазвичай очікуєте побачити різний вік у рослин, які росли в різних топографічних умовах. Наприклад, у високогірному регіоні лід може триматися довше. Але потепління настільки сильне, що все тане всюди. Нічого подібного ми раніше не бачили".