Арктика
Арктика fb.ru

Вони існують: в Арктиці під льодом виявлено суперсолоні озера

Вода може перебувати на глибині 550-750 м під шаром льоду і мати солоність, що у кілька разів вища за океанську

На крайньому півночі Канади під шаром вічної мерзлоти дослідники знайшли два суперсолоні озера. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на CBC News.

"Відкриття було зроблено Анею Рутішаузер, докторантом університету Альберти, яка вивчає радіольодовикознавство. Вона досліджувала стан дна під льодовиком Девона на півночі канадської провінції Нунавут", – зазначено в матеріалі.

Дослідниця виявила, що вода може перебувати на глибині 550-750 м під шаром льоду і мати солоність, що у кілька разів вища за океанську. Якщо ця інформація підтвердиться, то озера стануть єдиними у світі підльодовиковими солоними водоймами. Наразі вченим відомо про кілька сотень підльодовикових озер (більшість – в Антарктиді, але також у Гренландії), однак усі вони – прісноводні.

"Вивчення підльодовикових озер може привідкрити для вчених позаземне життя. Якщо у воді будуть знайдені мікроби, то вони могли розвинутися без жодного зв’язку із атмосферою", – наголошується у статті.

Слід зазначити, що умови в таких водоймах нагадують навколишнє середовище на деяких інших планетах. Наприклад, Європа – один із супутників Юпітера, має залізне ядро та глобальний океан, прихований під льодом. Гіперсолоні озера можуть теж бути присутніми на супутнику.

"Вивчення озер під льодовиком Девона може допомогти нам краще зрозуміти можливості та обмеження життя у таких екстремальних умовах, як на Землі, так і на інших планетарних тілах", – зауважила Рутішаузер.

Як повідомляв 5.UA, в графстві Сомерсет, на пляжі, було знайдено щелепну кістку довжиною один метр. Науковці вважають, що кістка належить одному з представників гігантських хижих іхтіозаврів.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Вкриті коралами й таємничі: біля Юкатану знайшли уламки човнів ХVIII та ХІХ століть – ФОТО

Попередній матеріал
Зловживання на підприємстві: СБУ проводять обшуки в "Укрзалізниці"
Наступний матеріал
Держсекретар США планує заявити про завершення "м'якої політики" щодо Росії – AP

"Загадка відкрита": як курчаті вдається вилупитися з яйця, здатного витримати потрійну масу тіла несучки

Розміром з сучасних синіх китів: в Англії знайдено рештки найбільшої рептилії в історії Землі

У Києві троє чоловіків перекинулися на човні та зникли 

Старіший за Сонце: у космосі виявили гігантський ураган

Неймовірна знахідка: в Шотландії виявили сліди найбільшої тварини, що ходила по Землі – фото

IT-фахівці виявили вірус, який здатен красти листування з месенджерів