twitter.com

Вчені з'ясували, чому Місяць відколовся від Землі

  Петрологи з техаського Університету Райса провели низку експериментів з геохімічними реакціями, коли хотіли зрозуміти, як Земля отримала ключові хімічні елементи

  Космічне зіткнення, після якого Місяць відколовся від Землі, залишило на нашій планеті хімічні елементи, важливі для виникнення життя. Такого висновку дійшли американські вчені.

  Удар стався близько 4,4 мільярдів років тому. Мандрівна планета розміром з Марс зіштовхнулася з Землею, викидаючи в космічний простір уламки порід. З цих уламків пізніше сформувався її природний супутник Місяць, повідомляє The Guardian.

  Крім сформованого небесного тіла, в результаті зіткнення на земну поверхню потрапила більша частина вуглецю і азоту, що складають наші тіла, вважають дослідники.

  Петрологи з техаського Університету Райса дійшли такого висновку після низки експериментів з геохімічними реакціями, коли хотіли зрозуміти, як Земля отримала ключові хімічні елементи: від метеоритів чи можливо з якихось інших стародавніх джерел.

  Керівник групи дослідників Демманвір Гревал виявив, що планета з багатим на сірку ядром повинна була б мати великі запаси вуглецю і азоту на поверхні. Земне ядро, найімовірніше, складається із заліза і нікелю. Тож стороння планета з сірчаним ядром могла б передати ці летючі елементи Землі у потрібній пропорції, коли вона зіштовхнулася з нею. Таких висновків дослідники дійшли завдяки комп'ютерному моделюванню численних сценаріїв розвитку Сонячної системи, порівнюючи результати з тим, який вигляд вона має насправді.

  Попередній матеріал
  Це розв'язало б Керченську кризу: країни НАТО закликали РФ негайно звільнити захоплених українських моряків
  Наступний матеріал
  "Контрольний – у Росію": Ар'єв розповів про ще один "азовський" звіт ПАРЄ
  Loading...

  Китайські вчені вперше в історії здійснили посадку космічного корабля на зворотному боці Місяця – фото, відео

  Вперше в історії: під час місячного затемнення вдалося зафіксувати падіння метеорита

  У КНР заборонили створювати ГМО-людей

  Найбільша за 17 років: в Антарктиду вирушила українська експедиція – вперше з жінками

  Науковці зафіксували незвичний радіосигнал із глибини космосу

  Сонце стане кристалічним білим карликом через 10 млрд років – астрономи