Щастя
Щастя google.com.ua

Учені дослідили, скільки вільного часу треба для щастя

  Читайте по-русски
  Виявляється, що надмірна кількість вільного часу не викликає задоволення

  Група вчених з Пенсильванського і Каліфорнійського університетів спробувала дізнатися, скільки вільного часу людям потрібно щодня, щоб почуватися щасливими. Як виявилося, спочатку люди дійсно почуваються краще, коли у них з’являються вільні хвилини життя. Але починаючи з двох годин збільшення кількості вільного часу більше не викликає зростання задоволення, пише УНІАН з посиланням на Die Welt.

  Зазначається, що до такого висновку вчені дійшли в першій частині свого дослідження, провівши опитування серед 13639 працевлаштованих американців упродовж періоду з 1992 до 2008 року. При цьому учасникам опитування потрібно було відповідати на питання про кількість вільного часу і задоволення від життя.

  Основою для другої частини дослідження стали дані опитування про те, як американці проводять свій вільний час. В ньому взяли участь 21736 людей. Це опитування доповнювало картинку. Адже в ньому більш точно було визначено, що саме можна вважати "вільним часом". І якщо людина, наприклад, читає професійну літературу, чи можна це вважати її дозвіллям. Як і на першому етапі, учасники відповідали на питання, наскільки вони задоволені життям і як багато часу в них лишається на себе. У цьому експерименті респонденти часто давали негативну оцінку своєму рівню щастя через надмірну кількість вільних хвилин.

   "Починаючи з 3,42 години вільного часу на день респонденти почували себе менш щасливими", – йдеться в статті.

  Видання зауважує, що в другій часині дослідження брали участь також безробітні люди. З очевидних причин у них було багато приводів скаржитися на те, що майже весь день вони нічим не зайняті.

  І, зрештою, вчені провели третю частину свого дослідження, в якій 200 американців повинні були уявити, що у них є щодня різна кількість вільного часу: 15 хвилин, 2,5 години чи 7,5 годин. В якому з цих випадків у них був би вищий стрес. Більшість учасників дала відповідь, що найбільш задоволеними вони були б, якби у них щодня було 2,5 години на дозвілля. Малу кількість вільних хвилин вони пов’язували з високим рівнем стресу.

  У повідомленні йдеться, що дослідження базується на опитуваннях. Тому в його точності можна сумніватися. Однак незаперечним фактом лишається те, що більшість людей дійсно почуваються менш щасливими, коли їм доводиться довго сидіти без діла.

   

   

  Попередній матеріал
  Україна четверта в рейтингу країн з найдешевшим мобільним інтернетом
  Наступний матеріал
  Можуть зіткнутися із Землею: у Чумацькому Шляху виявили мільярди небезпечних планет-мандрівників

  Місії на Марсі бути: Китай побудував "космічну" базу і розпочинає дослідження – відомо коли

  Астронавти знайшли на Марсі систему сухих траншей з ознаками прадавнього потоку води – фото

  "Життя дає набагато цікавіші уроки": Туск став почесним доктором Львівського університету

  Працює на відстані до 5 метрів: в Україні розробили революційну систему бездротової зарядки

  Може поглинути більше СО 2, ніж рослини: американські вчені створили листя, яке імітує процес фотосинтезу

  Американські науковці відкрили новий тип магніту