flickr.com/tomascarvalho

Український науковець винайшов спосіб перероблення вуглекислого газу на їжу

Зараз в Америці проводять експеримент, де на людях випробовують схожу методику

В Ужгороді доктор хімічних наук Василь Гомонай розробив спосіб перероблювання відходів життєдіяльності (вуглекислого газу) на органіку, завдяки якому можна довгий час обходитися без звичайної їжі. Про таке повідомив "Укрінформ".

"Процес окислення метану на фосфатних каталізаторах я почав досліджувати ще у 1960-1970-х роках,  розробляв модель на тодішній техніці. Нещодавно я повернувся до розробок вже разом із французькими колегами, ми спільно по-новому обрахували всі дані й зробили наукове відкриття, яке дає змогу робити з відходів продукти для подальшого використання, оминаючи дуже багато стадій. Суть у тому, що окислюючи метан, який можна видобувати із відходів, можемо отримувати вуглеводи. Це ноу-хау може стати у пригоді для довгих подорожей у космосі, коли обмаль їжі або її нема, наприклад, у подорожах на Марс та житті на цій планеті", – зазначив науковець.

Він додав, що в теоретичних розрахунках йому вдалося дослідили, як у замкнутому циклі (а космонавти перебувають в саме таких умовах) отримувати продукти з відходів життєдіяльності людини.

"Вуглекислий газ, який ми видихаємо, треба окислити до отримання метану, а окисливши метан, отримати з нього концентрований формальдегід. З формальдегіду надалі можна отримувати вуглеводи (фруктозу, глюкозу) і синтезувати їх за допомогою спеціального обладнання в синтетичні продукти", – зазначив Гомонай.

Він розповів, що зараз в Америці проводять експеримент, де на людях випробовують схожу методику – отримання синтетичних продуктів із продуктів життєдіяльності в замкнутому циклі.

Попередній матеріал
Пентагон поставить Україні навігаційне обладнання – подробиці
Наступний матеріал
Гриценко зняв комплекс С-300 з бойового чергування і продав за ціною запчастин – ТСК щодо розкрадань армії

Працює на відстані до 5 метрів: в Україні розробили революційну систему бездротової зарядки

Може поглинути більше СО 2, ніж рослини: американські вчені створили листя, яке імітує процес фотосинтезу

Американські науковці відкрили новий тип магніту

Призначений для використання у космосі: вчені створили найчистіший лазерний промінь

Зігнутий на краях і повільно "вібрує": науковці показали, який вигляд має Чумацький Шлях

Науковець відтворив обличчя людей, які населяли Європу десятки тисяч років тому