dt.ua

Зігнутий на краях і повільно "вібрує": науковці показали, який вигляд має Чумацький Шлях

Звичайні зображення нашої Галактики можуть виявитися не такими, як ми уявляли

Китайські та австралійські вчені оприлюднили результати дослідження з новою картою диска Галактики, яка показує, що Чумацький Шлях зігнутий на краях і повільно "вібрує". Про таке повідомляє Naked Science з посиланням на статтю дослідників.

"Звичайні зображення нашої Галактики можуть виявитися не такими. Нові астрометричні спостереження за змінними пульсуючими зірками дозволили скласти більш точну карту Чумацького Шляху і виявили, що її сплощений диск помітно зігнутий", – йдеться у тексті повідомлення.

Слід зазначити, що автори провели спостереження за цефеїдами Галактики. Не так давно цей метод дозволив виявити в Чумацькому Шляху дивну "пустелю" – область, де зустрічаються лише рідкісні й досить старі зірки. А в новій роботі астрономи використовували дані космічного інфрачервоного телескопа WISE, який виявив 1339 цефеїд. Коли нанесли їх на карту, вчені зауважили, що диск Чумацького Шляху помітно зігнутий на краях, за формою наближаючись до сильно витягнутої літери S.

Таким чином, диск Галактики охоплює її ядро з центральною перемичкою, спіралі та рукави й тягнеться на 100 тисяч світлових років від центру. Плоску складову диска утворюють зірки – в основному молоді і яскраві, – проте газ розподіляється нерівномірно. Тому звичайні спостереження на лінії водню (Н-альфа) досі не дозволяли виділити саме пласку складову диска і побачити його справжню форму за хмарою газу і пилу.

Попередній матеріал
Вікторія Лук'янець, кіномузика та річниця пам’яті Героїв Небесної Сотні: найцікавіші події лютого в Національній філармонії України
Наступний матеріал
У Києві зібрався перший синод ПЦУ – фото, відео
Loading...

Вперше в історії: під час місячного затемнення вдалося зафіксувати падіння метеорита

Сонце стане кристалічним білим карликом через 10 млрд років – астрономи

"Супер-Земля", на якій може існувати життя: вчені з NASA зробили відкриття – відео

Наш Всесвіт має двійника, де час тече в інший бік – вчені

Астрономи знайшли в Чумацькому Шляху 3 нових зоряних скупчення

Науковці зняли на відео дитинча горбатого кита, віком 20 хвилин від народження