Naked Science

Може поглинути більше СО 2, ніж рослини: американські вчені створили листя, яке імітує процес фотосинтезу

  360 таких штучних листків – кожен завдовжки 1,7 метра і завширшки 0,2 метра – щодня перероблятимуть близько півтонни СО 2

  Науковці з Університету Іллінойса в Чикаго розробили штучне листя, здатне імітувати процес фотосинтезу. Про таке повідомляє "УНІАН" із посиланням на Naked Science.

  Розробники сподіваються використати його для боротьби з підвищенням рівня парникових газів.

  Слід зазначити, що деякі з цих розробок добре зарекомендували себе в лабораторних умовах, але в природне середовище їх вдалося вивести тільки зараз.

  За словами дослідника UIC Мінеша Сінгха, проблема існуючих штучних листків полягає в тому, що вони поглинають чистий CO 2 з резервуарів під тиском у лабораторії, але в реальному світі вони повинні мати можливість отримувати СО 2 з повітря навколо себе.

  Для цього фахівці пропонують помістити штучний лист у заповнену водою капсулу, зроблену з напівпроникної мембрани. Коли сонячне світло нагріває воду, вона випаровується через мембрану. Водночас капсула поглинає вуглекислий газ. Штучний лист усередині капсули потім переробляє CO 2 на чадний газ (CO) і кисень. Чадний газ можна відкачати з пристрою і використати для створення синтетичного палива – від бензину до метанолу – тоді як кисень може повертатися назад у довкілля.

  "Завдяки впровадженню традиційної технології штучного листя в цю спеціалізовану мембрану, весь пристрій здатен функціонувати як природне листя", – наголосили розробники.

  Вони стверджують, що штучне листя, зроблене за їхньою розробкою, в 10 разів ефективніше перетворюватиме CO 2 на паливо, ніж натуральне листя. Вони підрахували, що 360 таких штучних листків –кожен завдовжки 1,7 метра і завширшки 0,2 метра – щодня перероблятимуть близько півтонни СО 2, які можна використовувати як основу для синтетичного палива. Поширення цих пристроїв на 500 квадратних метрах може знизити рівень CO 2 в повітрі в межах 100 метрів простору на 10 відсотків лише за день.

  Попередній матеріал
  "Сани", "Гіацинти" і "Нона": терористи проводять на Донбасі заборонені бойові стрільби
  Наступний матеріал
  Kyiv not Kiev: ще 2 аеропорти в Європі виправили назву української столиці
  Loading...

  Спогади – це хімія: біологи вперше змогли пересадити пам'ять

  Науковці з'ясували призначення статуй на острові Пасхи

  Американські вчені створили пігулку-комп'ютер, яка діагностує хвороби шлунка

  Призначений для використання у космосі: вчені створили найчистіший лазерний промінь

  Зігнутий на краях і повільно "вібрує": науковці показали, який вигляд має Чумацький Шлях

  Науковці з'ясували, що тривалість доби з кожним роком змінюється