Острів Пасхи, рекорд
Острів Пасхи, рекорд Facebook / Konstiantyn Symonenko

Науковці з'ясували призначення статуй на острові Пасхи

  Для потреб дослідження була розроблена спеціальна математична модель

  Дослідники із Бінгемтонского університету (США) заявили, що стародавні жителі острова Пасхи розміщували знамениті статуї моаї на узбережжі саме в тих місцях, де прісна вода з'являється під час відливу, повідомляє "НВ" з посиланням на Guardian.

  Науковці стверджують, що проаналізували розташування мегалітичних платформ, або аху, на яких розташовано більшість статуй, а також вивчили ділянки ресурсів острова і виявили, що моаї зазвичай були встановлені поблизу джерел прісної води.

  На їхню думку, виявлення зв'язку підтверджує ідею про те, що деякі конструкції платформ і статуй можуть бути пов'язані з наявністю великої кількості і якості води.

  "Що важливо в цьому, то це те, що місця розташування статуй самі по собі не є дивним ритуальним місцем. Моаї представляють ритуал у тому сенсі, що мають символічне значення, але вони інтегровані в життя спільноти", – зазначив професор Карл Ліпо

  Науковець наголосив, що статуї зацікавили його після того, як він і його колеги почали з'ясовувати, де саме жителі Рапа-Нуї брали питну воду. На острові немає постійних річок, і є мало свідчень того, що жителі користувалися озерами острова. Проте прісна вода проходить через землю, проникаючи в печери, а також з'являється навколо узбережжя.

  "Це дивно, коли під час відливу вода падає і раптом у різних місцях на узбережжі починають текти струмки із чистою прісною водою. Ми помітили це, коли побачили, як коні п'ють з океану", – каже професор.

  Крім того, для потреб дослідження була розроблена спеціальна математична модель. Вона показала, що розташування статуй на острові пов'язане саме з джерелами прісної води.

  Однак ця гіпотеза не в усіх викликає схвальні відгуки.

  "Наявність прісної води, яка просочується поблизу прибережних платформу аху, добре відома і, безумовно, важлива для європейського контакту. Однак такі витоки сьогодні й, можливо, завжди були другорядними ресурсами. На мій погляд, вкрай малоймовірно, що ці ресурси мали велике значення раніше", – сказала Джо Анн Валь Тілбург, експерт по острову Пасхи з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

  Попередній матеріал
  Китайська компанія створила перший смартфон без жодного отвору
  Наступний матеріал
  На Донбасі зник український розвідник: що відомо

  У КНР заборонили створювати ГМО-людей

  Українську наукову станцію "Академік Вернадський" вперше за довгий час модернізують: що змінять

  Уже не так мило: канадські вчені вперше зафіксували на відео зайців-канібалів

  Найбільша таємниця людського мозку розгадана – вчені

  Сонце стане кристалічним білим карликом через 10 млрд років – астрономи

  "Супер-Земля", на якій може існувати життя: вчені з NASA зробили відкриття – відео