hubs.com.ua

Гриценко зняв комплекс С-300 з бойового чергування і продав за ціною запчастин – ТСК щодо розкрадань армії

  Схема "договори комісії" були звичною практикою за часів міністра оборони Гриценка

  За часів колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка комплекс С-300, який був абсолютно діючий, незаконно зняли з бойового чергування і згодом продали за таким ноу-хау міністра як "договори комісії".

  Про це повідомив на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо фактів розкрадання в Збройних силах України її голова, народний депутат Іван Вінник.

  "Я зупинюсь на контракті на комплекс С-300, який став предметом нашої заяви з паном Тетеруком ще в 2016 році по періоду роботи Анатолія Степановича Гриценка. Що ми маємо? Ми маємо договір комісії, за яким комплекс, який насправді в Міністерстві оборони був абсолютно діючим, був знятий з бойового чергування. За документами він був нібито розібраний на запасні частини, відповідно, уцінений до рівня 8 мільйонів гривень. Враховуючи, що на той час коштував долар 5 гривень – це становило 1,6 мільйона доларів США. Він був переданий для реалізації компанії "Укроборонсервіс", що є державним підприємством у складі "Укрспецекспорт", – заявив нардеп.

  "Договір був підписаний заступником міністра оборони Терещенком Володимиром Івановичем, який діє на підставі довіреності Міністерства оборони від 21.12.2006. Гриценко видав довіреність на Терещенка, Терещенко підписав договір на комплекс С-300, який по 8 мільйонів 275 тисяч гривень було передано для реалізації на зовнішньому ринку спецекспортером. Спецекспортер укладає офіційний контракт з міністерством оборони Республіки Казахстан, ціна – 23 мільйони 600 тисяч доларів", – розповів Вінник.

  Голова ТСК також заявив, що схема "договори комісії" були звичною практикою за часів міністра оборони Гриценка.

  "Військова техніка реалізовувалася за кордон через спецекспортерів на підставі договорів комісії. Договори комісії підписував за дорученням міністра оборони зазвичай його уповноважений заступник. Але доручення міністра оборони передбачає солідарну відповідальність особи, яка доручила здійснювати такі правочини, і особи, яка їх де-факто здійснювала. Тому формально, можливо Гриценко не підписував договорів комісії, але це вчиняв призначений ним же заступник на підставі його довіреності. І тут немає жодної інтриги", – розповів Вінник.

  Попередній матеріал
  Український науковець винайшов спосіб перероблення вуглекислого газу на їжу
  Наступний матеріал
  Рейтинг Порошенка зростає – опитування

  5-ті роковини найтрагічніших сторінок Революції Гідності: як це було і які результати розслідувань

  Розстріли на Майдані: Луценко назвав прізвища високопосадовців, щодо яких ГПУ завершила слідство

  У 2019 році Україна розпочне виробництво нової системи залпового вогню "Верба" – подробиці

  Кривава ДТП у Харкові: Дронов розкаявся і теж визнав провину

  Інцидент з "Лягай, Бандеро": поліцейського від служби відсторонили, та на роботу він ходить – МВС

  Україна та ОАЕ презентували новий бронетранспортер Al-Wahash – фото, відео