Поверхня Марса
Поверхня Марса Фото esa.int

Астронавти знайшли на Марсі систему сухих траншей з ознаками прадавнього потоку води – фото

Утворення, віком від 3,5 до 4 млрд років, є одними з найстаріших частин Марса, і тут спостерігається безліч ознак стародавнього водотоку

Європейське космічне агентство ESA показало знімок поверхні Марса, на якому можна побачити сліди потоків води. Дані були отримані з супутника ESA Mars Express, повідомляє НВ з посиланням на ESA .

Ці знімки показують розгалужену систему сухих траншей і долин, ознаки прадавнього потоку води, які натякають на більш тепле і вологе минуле для Червоної планети. Зокрема, супутник сфотографував систему долин в південному нагір'ї Марса, яка розташована на схід від великого, відомого ударного кратера Гюйгенс і на північ від Еллади, найбільшого ударного басейну на планеті.

Ці утворення, віком від 3,5 до 4 млрд років, є одними з найстаріших частин Марса, і тут спостерігається безліч ознак стародавнього водотоку. Топографія цього регіону передбачає, що вода стікала вниз з півночі (праворуч) на південь (ліворуч), вирізаючи долини до двох кілометрів в діаметрі і глибини 200 метрів.

Поверхня Марса
Поверхня МарсаФото esa.int

Ми бачимо ці долини такими, якими вони є сьогодні, і зазнали значної і сильної ерозії з моменту їх утворення. Ця ерозія видна у вигляді зруйнованих, згладжених, фрагментованих і розчленованих крайок долин, особливо в долинах, що проходять зі сходу на захід.

Загалом система долин, мабуть, значно розгалужується, утворюючи малюнок, схожий на гілки дерев. Цей вид структури також спостерігається в системах річок на Землі. Особливо хорошим прикладом є річка Ярлунг Цангпо, яка тече від свого витоку в західному Тибеті через Китай, Індію та Бангладеш. На Марсі ці розгалужені канали були, ймовірно, утворені поверхневим стоком води в поєднанні з великими опадами.

Поверхня Марса
Поверхня МарсаФото esa.int

Додамо, у вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлено анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.

Таким чином, ймовірно, в минулому клімат Червоної планети був набагато більш м'яким і теплим, а на її поверхні текли річки, існували озера і навіть моря.

Попередній матеріал
НАБУ проаналізує інформацію опубліковану програмою "Наші гроші" щодо "Укроборонпрому"
Наступний матеріал
"Автономний регіон Донбас": суд наказав перевірити слова Медведчука – подробиці

Український науковець винайшов спосіб перероблення вуглекислого газу на їжу

"Життя дає набагато цікавіші уроки": Туск став почесним доктором Львівського університету

Працює на відстані до 5 метрів: в Україні розробили революційну систему бездротової зарядки

Може поглинути більше СО 2, ніж рослини: американські вчені створили листя, яке імітує процес фотосинтезу

Вода на городах і в хатах: у Дніпрі через потепління підтопило десятки приватних господарств

Американські науковці відкрили новий тип магніту