'Марсіанський табір' в Китаї

Місії на Марсі бути: Китай побудував "космічну" базу і розпочинає дослідження – відомо коли

Влада КНР планує запустити місію на Червону планету вже наступного року

Першого березня цього року на заході центральної частини Китаю відкрили "марсіанський табір". На 32 гектарах території автори ідеї максимально спробували передати ландшафт Червоної планети – для наукових досліджень і туризму. Про це пише "Ліга.net" з посиланням на місцеві ЗМІ.

Повідомляється, що там є ландшафтні форми, що виникають під дією вітру, а денні й нічні перепади температури дуже великі, "майже" як на Марсі.

Комплекс розділений на дві зони: "космопорт" з посадковим майданчиком і автономно-герметична база для комфортного проживання "колоністів". Друга зона складена за модульною схемою і розрахована на 160 відвідувачів: 60 у капсулах і решта в спецнаметах.

Мета створення комплексу – популяризація серед молоді космічних програм і забезпечення умов для різних наукових досліджень, насамперед про Марсі.

Проект обійшовся у 150 млн юанів (близько $ 22,3 млн). Творці "бази" – Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація. Інженери почали роботи в червні 2018 року.

"Наступного року ми запустимо місію на Марс, яка спочатку рухатиметься по орбіті навколо Марса, а потім приземлиться на ньому й почне досліджувати (планету – ред.)", – сказав головний розробник китайської програми дослідження Місяця Ву Вейрен, пише "Укрінформ".

Повідомляється, що 2030 року Пекін хоче відправити безпілотні місії на Місяць, Марс, Юпітер і астероїди.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що NASA припинило місію марсохода Opportunity.

Також дивіться фотогалерею за темою:

"Коли він поруч": Марс наблизився на мінімальну відстань до Землі – ФОТО

Попередній матеріал
У ЄС хочуть скасувати переведення годинників: Європарламент схвалив проект
Наступний матеріал
У ЦВК розповіли, навіщо збираються замовити понад 60 млн бюлетенів