Фото NASA
Фото NASA NASA

Сягають сотень тисяч світлових років: NASA зафільмувало гігантські "надбульбашки" в космосі

Читайте по-русски
Кадри зафіксували телескопи "Чандра" і "Габбл"

Дослідники з NASA зняли на відео дві ядерні надбульбашки в галактиці NGC 3079, розташовані на відстані 69 мільйонів світлових років від Землі. Про таке повідомили на сайті NASA.

Кадри зафіксували телескопи "Чандра" і "Габбл".

"Галактика NGC 3079 містить дві "надбульбашки", які простягають на сотні тисяч світлових років. Астрономи вважають, що вони були утворені внаслідок вибухів величезної чорної діри або вітрами молодих зірок. Дані "Чандри" демонструють, що галактика NGC 3079 містить прискорювач, який може створювати частинки у сто разів активніші, ніж адронний колайдер", – йдеться в тексті повідомлення.

Варто зазначити, що така одна така "бульбашка" має ширину 4900 світлових років, а діаметр другої – 3600 світлових років. Вони випромінюють світло у вигляді рентгенівського, оптичного і радіовипромінювання, завдяки чому їх помітили телескопи НАСА.

Крім того, нові спостереження Чандри демонструють, що надбульбашки на NGC 3079 і подібні до них структури можуть бути джерелом частинок високої енергії, так званих "космічних променів", і можуть уразити Землю.

Як повідомляв 5.UA, космічний телескоп Hubble виявив стародавню мерехтливу кулю зірок, який назвали NGC 1466. 

 

Попередній матеріал
Гройсман пояснив, чому Україна поки що не може знизити вартість газу
Наступний матеріал
Місії на Марсі бути: Китай побудував "космічну" базу і розпочинає дослідження – відомо коли
Loading...