Ніби гігантський сніговик: космічний апарат NASA передав знімок астероїда Ultima Thule

NASA

На знімку добре видно не тільки великий кратер діаметром близько 7 км на меншій "сфері" астероїда, а й неоднорідність космічного тіла

NASA опублікувало фото далекого астероїда Ultima Thule, яке зробив космічний апарат New Horizons, повідомляє Science Alert.

Слід зазначити, що цей космічний об'єкт Ultima Thule, який формально відомий як астероїд 2014 MU69, розташований на відстані 6,5 млрд км від Землі.

Науковці отримали цей знімок завдяки ширококутній камері (MVIC), яка є у складі інструментарію New Horizons, коли зонд перебував на відстані 6700 кілометрів від астероїда.

На знімку добре видно не тільки великий кратер діаметром близько 7 км на меншій "сфері" астероїда, а й  неоднорідність космічного тіла.

Однак нове фото далеко не останнє, до якого дослідники отримають доступ; зонд New Horizons зробив сотні знімків і записав безліч інших даних під час польоту.

"В наступному місяці будуть покращені кольори і отримані зображення з кращою роздільною здатністю, які, як ми сподіваємося, допоможуть розгадати багато загадок Ultima Thule", – заявив Алан Стерн, який очолює місію New Horizons.

Нагадаємо, NASA побудувало свій зонд на початку 2000-х років, потім запустило його з Землі в 2006 році.

У зв'язку із цим, хоча системи New Horizons є цілком працездатними, сама електроніка застаріла приблизно на 15-20 років. Ще одним слабким місцем є сигнал від радіоантени космічного корабля. Наразі його вихідна потужність становить близько 15 Вт, або одну четверту від стандартної 60-ватної лампи розжарювання.

Крім того, ще одна проблема полягає в тому, що дані надходять з відстані більш як 6,5 млрд км. На цій відстані кожен біт цифрових даних, які передаються у вигляді радіохвиль, що поширюються із швидкістю світла, рухається понад шість годин, щоб досягти антен на Землі. Команда New Horizons очікує побачити кольорові фотографії десь у лютому.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ