Газ
Газ pixabay.com

Гройсман пояснив, чому Україна поки що не може знизити вартість газу

Читайте по-русски
Прем'єр додав, що встановлена нині норма споживання, а саме 3,28 – справедлива

Україна не може наразі знизити ціну на газ. Для цього треба провести консультації з міжнародними партнерами. І лише після погодження можна говорити про зменшення ціни на паливо. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Він також додав, що нині облгази подають на державу до суду аби скасувати рішення, які працюють 3-4 роки. Гройсман додав, що встановлена нині норма, а саме 3,28 – справедлива.

"Ми з липня 2017 року максимально хотіли уникнути питання підвищення цін на газ. Ми просто не змогли цього зробити. Це можливо зробити тільки тоді, коли буде консолідована домовленість з нашими міжнародними всіма партнерами, в односторонньому порядку Україна це зробити не може, я це підкреслюю. Якщо хтось говорить, що ми це зробимо в односторонньому порядку, – знайте, на наступний день від нас відмовиться весь цивілізований світ як від партнерів і країну заведуть у глибоку економічну кризу. Тому вимушені були іти на кроки які надзвичайно не популярні і не прийнятні навіть я би так сказав. Але іншого варіанту у нас не було", – прокоментував прем'єр.

Нагадаємо, від 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення України мали зрости на 23,5% замість потрібних 60%. Таким чином, згідно з постановою уряду, нова ціна на газ для населення становитиме 8550 грн за 1 тис. кубометрів (з ПДВ).

Як інформував 5.UA, Президент України доручив уряду розширити програму субсидій у зв'язку з подорожчанням ціни на газ для населення з 1 листопада.

Попередній матеріал
Гройсман розповів, скільки газових лічильників треба встановити для громадян
Наступний матеріал
Сягають сотень тисяч світлових років: NASA зафільмувало гігантські "надбульбашки" в космосі

Гройсман про захмарні платіжки від облгазів: "Їх треба вжарить по перше число"

Не слухайте шахраїв: Гройсман назвав граничну цифру, на скільки можуть зрости тарифи

"Наразі ще одного підвищення цін на газ на 35% не буде" – Гройсман

Ціни на газ для українців зростуть з 1 листопада: стало відомо наскільки

Гройсман: Не лякайте людей, Україна повністю готова до опалювального сезону

Зростання ціни на газ для населення є неминучим – Гройсман