Іванна Климпуш-Цинцадзе
Іванна Климпуш-Цинцадзе 5 канал

Климпуш-Цинцадзе про скасування статті щодо незаконного збагачення: "Сподіваюся, це поразка у битві, а не у війні"

Читайте по-русски
Політик також розповіла, як працюватимуть над законопроектом, який подав до ВР Петро Порошенко, аби потім до нього не було запитань у КСУ

В ефірі "5 каналу" віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе прокоментувала скасування статті про незаконне збагачення та про новий тематичний законопроект, який подав Президент.

"Я думаю, що тут будемо всі і навіть уряд "дути на холодне", щоб ні в якому разі норму не можна було прочитати чи протлумачити в різний спосіб. Тут є велика потреба виписати це так, щоб, не дай бог, не допустити подальшої маніпуляції з цією статтею чи, знову ж таки, подання народних депутатів до КС щодо конституційності цієї статті. Тому сподіваюся, що наші партнери, які нас закликають до того, щоб ми продовжили цю боротьбу, – а ми маємо повне налаштування на продовження цієї боротьби, сподіваюся, вони так само долучаться, щоб ця норма була виписана просто ідеально", – сказала політик.

Вона також наголосила: "Маю надію, що це поразка, як сказали наші партнери, в одній із битв, але не поразка загалом у війні. І є повна націленість на те, щоб мати у відповідності до Конституції ту норму, яка передбачатиме відповідальність, а не незаконне збагачення, як це зробили близько 45 країни світу на даний момент. І це, звичайно, рішення окремої гілки влади – Конституційного Суду, але, на жаль, це рішення істотно ослабило ті інструменти боротьби з корупцією... Тому Президент вніс законопроект до Верховної Ради. Я переконана, що його активно обговорять на майданчику комітету, і будуть залучені всі наші партнери, будуть залучені громадські організації і наші парламентарі виходитимуть на те формулювання, що відповідатиме Конституції і допомагатиме в боротьбі з корупцією. Я переконана, що це треба нагально робити і мати цей запобіжник, контроль і водночас можливість покарання за незаконні діяння щодо незаконного збагачення".

Що ще розповіла Климпуш-Цинцадзе, дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, 26 лютого КСУ визнав неконституційною ст. 368-2 ККУ, яка передбачала притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Конституційний Суд пояснив, що статтю про незаконне збагачення скасували, бо вона порушує статтю 62 Конституції України про презумпцію невинуватості. Згодом Президент Петро Порошенко підписав і дав доручення зареєструвати у Верховній Раді законопроект про врегулювання законодавства щодо кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. У цей самий день у Раді зареєстровано внесений Президентом законопроект.

Попередній матеріал
Місії на Марсі бути: Китай побудував "космічну" базу і розпочинає дослідження – відомо коли
Наступний матеріал
Знову з іменем: після ДНК-експертизи перепоховають загиблого під Іловайськом бійця
Loading...