Конституційний Суд України
Конституційний Суд України Новинарня

Ми не політичний орган, ми захищаємо Конституцію – КСУ

У Конституційному Суді кажуть: не досліджували, хто з нардепів є фігурантом проваджень за статтею про незаконне збагачення

На брифінгу в Києві у четвер, 28 лютого, голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук прокоментував рішення про визнання неконституційною статті Кримінального Кодексу про незаконне збагачення посадовців. 

"Звичайно, можу допустити, що не всі розуміють це рішення. Можливо, навіть більшість зараз не розуміє. Але ми захищаємо Конституцію. Хто з народних депутатів є фігурантом за цією статтею – ми не вивчали. Перед нами є подання, яке ми розглядаємо. Рішення відбувається тоді, коли є 10 голосів", – зазначив Шевчук.

Він також наголосив: КСУ не є політичним органом. 

"У нас постійно відбуваються якісь політичні події, а ми не політичний орган, ми юридичний орган. Ми захищаємо Конституцію. Іноді, і це один із таких прикладів, коли доводиться йти проти суспільної, громадської думки. Це дуже непросто, повірте мені. Але перед нами Конституція, і ми її захищаємо", – ще раз відзначив голова КСУ. 

Повне відео з брифінгу дивіться нижче: 

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає притягнення особи до відповідальності за незаконне збагачення. Відповідне рішення ухвалили у вівторок, 26 лютого. Рішення КСУ є остаточним і оскарженню не підлягає. 

Наступного дня Президент Петро Порошенко повідомив: планує внести до Ради законопроект про покарання чиновників за незаконне збагачення. Прокоментували рішення Конституційного Суду і в НАБУ. Там заявили, що відтепер усі справи, які розслідувалися українськими антикорупційними органами за статтею ККУ про незаконне збагачення, будуть анульовані.

Попередній матеріал
Якщо переможе Росія, то Україна знову не поїде на "Євробачення" – подробиці від "Суспільного"
Наступний матеріал
У багатоквартирному будинку в Чернівцях стався вибух: є потерпілі
Loading...