Артем Ситник
Артем Ситник 5 канал

Усі незаконні статки тепер легалізовані, 5 років втрачено – Ситник про рішення КС

Це величезний крок назад у проведенні антикорупційної реформи в Україні, наголосив чільник НАБУ

Усі справи, які розслідувалися українськими антикорупційними органами за статтею Кримінального кодексу 368-2 про незаконне збагачення, – тепер будуть анульовані. Адже, якщо суд визнав положення неконституційним, – воно втрачає совю силу. Про це заявив у своєму зверненні директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Загалом НАБУ намагалося притягнути до відповідальності за статтею про звітність доходів десятки посадовців, які фігурували у щонайменше 65 справах. Ситник вважає, що зміни у Кримінальному кодексі й зникнення статті про незаконне збагачення – призведуть до погіршення співпраці з міжнародними партнерами. Зокрема і з МВФ, де свого часу і вимагали від України запровадження такої норми.

"Конституційний суд виніс рішення, яке є, на нашу думку, величезним кроком назад у проведенні антикорупційної реформи в Україні. Це означає, що всі розслідування, які проводилися по цій статті, фактично не мають зараз ніякого значення, тому що всі справи повинні бути закриті. З моменту винесення рішення ця норма вважається неконституційною і, відповідно, втрачає чинність. Повернути назад це рішення не можна, рішення не оскаржується і тому сьогодні можна ствердно сказати, що 5 років втрачено. Тобто всі статки, які було здобуто незаконним шляхом, законність яких не можна пояснити, вони легалізовані", – зазначив Ситник.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення посадовців.

Попередній матеріал
Біля Кримського гатили 122-мм артсистеми, ПТРК і міномети окупантів – штаб ООС
Наступний матеріал
"Ми ніколи не забудемо Крим": Канада та країни ЄС запевнили Україну в підтримці
Loading...