Станіслав Шевчук
Станіслав Шевчук 5 канал

За статтею про незаконне збагачення немає жодного вироку в суді – голова КСУ

Читайте по-русски
Головним аргументом Конституційного Суду під час винесення рішення стало правило презумпції невинуватості

У Конституційному Суді України прокоментували власне рішення щодо визнання неконституційною статті Кримінального Кодексу про незаконне збагачення посадовців. 

Зокрема, там заявили, що за цією статтею нині немає жодного вироку суду.

"Ще немає жодного рішення в судах за результатами діяльності цієї статті, але ми здійснюємо в першу чергу абстрактний контроль – перевіряємо статтю на предмет відповідності Конституції, статті 62-ої", –повідомив голова КСУ Станіслав Шевчук на брифінгу 28 лютого. 

Він також пояснив, який аргумент став вирішальним під час винесення рішення Фемідою. 

"Суд звернув увагу на принцип верховенства права в аспекті юридичної визначеності, хоча багато статей Кримінального Кодексу потребують додаткового тлумачення, специфіка цієї статті полягає саме в тому, що не визначено, хто має доводити незаконність активів. Якщо є загальний принцип, що це робить держава (презумпція невинуватості – ред.), то тут можна допустити, що це має робити особа, проти якої висунуто звинувачення", – зазначають в Конституційному Суді. 

Відтак, Шевчук резюмує: "У результаті, якщо немає доказів, то ця стаття дозволяє притягнути до кримінальної відповідальності посадовця. Знов кажу – гіпотетично, оскільки вона не працювала більше, ніж п'ять років. Може, і невипадково вона не працює, адже судді дивляться в першу чергу на Конституцію і презумпцію невинуватості".

Повне відео з брифінгу дивіться нижче: 

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає притягнення особи до відповідальності за незаконне збагачення. Відповідне рішення ухвалили у вівторок, 26 лютого. Рішення КСУ є остаточним і оскарженню не підлягає. 

Наступного дня Президент Петро Порошенко повідомив: планує внести до Ради законопроект про покарання чиновників за незаконне збагачення. Прокоментували рішення Конституційного Суду і в НАБУ. Там заявили, що відтепер усі справи, які розслідувалися українськими антикорупційними органами за статтею ККУ про незаконне збагачення, будуть анульовані.

Попередній матеріал
Із зони ООС до Києва літаком евакуювали дівчинку, що впала в кому – відео
Наступний матеріал
Якщо переможе Росія, то Україна знову не поїде на "Євробачення" – подробиці від "Суспільного"
Loading...