gov.uk

Світовий банк і G7 закликають Україну повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення: що відомо

Читайте по-русски
Конституційний Суд Україхни визнав неконституційною статтю, що передбачала притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення

 

Нещодавнє скасування відповідальності за незаконне збагачення у Кримінальному кодексі – це значна поразка у боротьбі з корупцією в Україні. Про це йдеться у спільній заяві G7 та Світового банку стосовно рішення Конституційного Суду щодо незаконного збагачення, оприлюдненій у Twitter.

"Це послабило вплив усієї антикорупційної архітектури, включно з Вищим антикорупційним судом, який незабаром має бути створений і, як очікувалося, мав винести рішення щодо значної кількості справ про незаконне збагачення, а також вплинуло на спроможність Національного антикорупційного бюро розслідувати корупцію у вищих ешелонах влади. Поточні розслідування та кримінальне переслідування за незаконне збагачення давали надію на притягнення до відповідальності тих, хто скористався своїм службовим становищем для особистого збагачення", – зазначено в заяві.

Автори також зауважили, що ще у 2010 році понад 40 країн криміналізували незаконне збагачення, і відтоді багато інших юрисдикцій внесли цей злочин до свого кримінального законодавства.

Крім того, в заяві зазначено: суди в усьому світі визнали, що покарання за незаконне збагачення – це потужний інструмент у боротьбі з корупцією, який водночас зберігає повагу до основних прав людини та конституційних принципів, таких як презумпція невинуватості, гарантія проти примушення до самообвинувачення та правова визначеність.

"G7 та Світовий банк закликають українську владу активізувати свої зусилля для забезпечення ефективності антикоурпційних правовоих інструментів та інституцій, включно з відновленням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення відповідно до принципів ООН, ОЕСР та ЄСПЛ, а також знайти спосіб продовжити десятки розслідувань та кримінальних переслідувань, завершення яких було поставлено під загрозу цією постановою", – резюмували автори заяви.

Як повідомляв 5.UA, 26 лютого КСУ визнав неконституційною ст. 368-2 ККУ, яка передбачала притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Конституційний Суд пояснив, що статтю про незаконне збагачення скасували, бо вона порушує статтю 62 Конституції України про презумпцію невинуватості. Згодом Президент Петро Порошенко підписав і дав доручення зареєструвати у Верховній Раді законопроект про врегулювання законодавства щодо кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. У цей самий день у Раді зареєстровано внесений Президентом законопроект.

Попередній матеріал
"Євробачення-2019": співочі граблі, або Пісенний скандал з політичним присмаком
Наступний матеріал
Зниження ціни на газ не буде, попри передвиборчі обіцянки – Коболєв
Loading...