Юрій Луценко
Юрій Луценко 5 канал

"Залізо" було поставлене, але яке: Луценко розкрив подробиці справи ГПУ щодо оборонних закупівель

Комплектувальні до військової техніки часто надходили з країни-агресора

У середу, 27 лютого, генеральний прокурор Юрій Луценко розповів про те, як правоохоронні відомства впродовж останніх років ведуть слідство щодо ймовірних розкрадань в оборонному комплексі України. 

Зокрема, генпрокурор поточнив, що справа щодо фірми "Оптимумспецдеталь" на контролі в ГПУ впродовж останніх кількох років. 

"На початку 2017 року в ході обшуків, санкціонованих судом, у причетних до функціонування ПАТ "Оптимумспецдеталь" були вилучені докази, які вказують на можливість розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах. У вилучених того ж року документах вбачалася також можливість цих ділків впливати на працівників Національного антикорупційного бюро. У зв'язку з цим частину вилучених документів – приблизно 80 аркушів – ми того ж року передали до НАБУ, яке раніше за нас (від початку 2016 року) розслідувало діяльність цієї структури "Оптимумспецдеталь", – зазначив Луценко на брифінгу.

Торік, каже генпрокурор, Державна фіскальна служба України за дорученням ГПУ провела податкову перевіку всіх контрагентів підприємств "Оптимумспецдеталь" і ТОВ "Ренал", що фігурують у журналістському розслідуванні. 

"ДФС встановила наступне: дійсно, підприємства військового комплексу, завод "Кузня на Рибальському", який готував певні вироби для підприємств "Укроборонпрому", отримували від "Оптимумспецдеталь" і ТОВ "Ренал" продукцію здебільшого походження з країни-агресора, яка була доправлена (в Україну – ред.) у невстановлений слідством спосіб. Одразу підкреслюю, що в ході всіх перевірок ми підтвердили, що це дійсно були вироби, а не повітря. Так би мовити, залізо було поставлене на підприємства оборонного комплексу", – повідомив Луценко. 

Крім того, генпрокурор додав, що подальші перевірки засвідчили: "Це "залізо" було успішно використане під час ремонту військової техніки і успішно, без жодної рекламації, веде себе у зоні військових дій у ході україно-російської війни". 

"Зокрема, 115 БТР, які минулого року були відправлені Харківським бронетанковим заводом, де використовувалися запчастини, поставлені "Оптимумспецдеталь" і ТОВ "Ренал", не мають жодної рекламації на діяльність цих поремонтованих вузлів із фронту", – навів приклад Луценко. 

Водночас генеральний прокурор зауважив: не минулося і без зловживань. Більше подробиць дізнайтеся у повному відео з брифінгу: 

"У ході перевірки ДФС контрагентів цих двох підприємств, ми встановили наступне: за минулий рік Державна фіскальна служба, за нашим дорученням (ГПУ – ред.), провела перевірку 10 з цих підприємств. Днями ми отримали відповідь, що встановлено збитки до державного бюджету близько 22 мільйонів гривень. Ще стосовно 30 підприємств ми маємо отримати відповідь буквально днями", – зазначив чільник ГПУ. 

Довідково: 25 лютого журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали, в яких заявляють про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років.

Зауважимо, що в державному концерні "Укроборонпром" уже відреагували на розслідування. Зокрема, там заявили: журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати у межах кримінальних проваджень.

26 лютого Президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 

Дивіться також фотогалерею: 

Турчинов побував на випробуваннях нової 155-мм гаубиці "Богдана" – ФОТО

Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/
Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/
Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/
Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/
Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/
155-мм САУ 'Богдана'
/
155-мм САУ 'Богдана'
/
Турчинов на випробуванні 155-мм САУ 'Богдана'
/

Попередній матеріал
Брифінг генерального прокурора Юрія Луценка – відео
Наступний матеріал
Павербанк вже не потрібен: французи представили смартфон із батареєю 18 000 мАг