"Укроборонпром"
"Укроборонпром" 5.UA / Фото: Марія Бєляєва

"Використали закриту інформацію з кримінальних розслідувань" – коментар "Укроборонпрому" щодо матеріалів "Наші гроші"

У державному концерні оприлюднили перелік кримінальних проваджень, з матеріалів яких була отримана інформація

Журналісти програми "Наші гроші" Bihus.info оприлюднили матеріали, де заявлено про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до якого можуть бути причетні посадовці, передає "5 канал".

Автори розслідування стверджують, що отримали архів з листуванням учасників так званих схем та дані про дачу і отримання хабарів людьми, задіяними у процесі. У двох серіях матеріалу немає повної доказової бази чи аргументації, утім, журналісти посилаються на смс-переписку, що їм надіслав анонім та частково на документи закупівлі матеріалів для армії. Йдеться про 2014-2016 роки.

Одна із співавторів розслідування Леся Іванова наголошує, що до "відкатів" і завищеної купівлі оборонних матеріалів та техніки причетні перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його син Ігор, гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін та ще низка посадовців, а також чільники заводів.

За даними журналістів, від початку війни на сході, чиновники скуповували військові запчастини контрабандою з Росії, а також переоформлювати списані запчастини до техніки. Як заявляють у матеріалі "Наші гроші", ціни накручували у рази, а потім за змовою із "Укроборонпромом" продавали на його ж заводи. Ця група, за даними журналістів, отримувала контракти на сотні мільйонів гривень.

Розслідувачі додали, що, ймовірно, учасники схеми перепродавали запчастини, які вже належали українській армії та підлягали утилізації. Так, журналісти стверджують, що встановили, – група Гладковського через корупційні оборудки отримала від "Укроборонпрому" не менше як 250 мільйонів гривень.

Своєю чергою, в ДК "Укроборонпром" заявили, що не оцінюватимуть зміст оприлюднених даних, бо журналісти не вказали джерел інформації. За словами представників концерну, журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати у межах кримінальних проваджень.

"Водночас повідомляємо, що тематика програми, зокрема щодо діяльності ТОВ "Оптимумспецдеталь", свідчить, що її автори скористалися інформацією, яка могла бути отримана у рамках кримінальних проваджень, відкритих у 2015-2016 роках. З відкритих джерел відомо, що правоохоронними органами наразі розслідуються кримінальні провадження, де фігурує ТОВ "Оптимумспецдеталь"", – додали у концерні.

Вказали і самі кримінальні справи. В "Укроборонпромі" наголосили, що в межах проваджень надають слідчим усю необхідну інформацію.

"Підкреслюємо, що журналісти програми "Наші гроші", які маніпулятивно використали закриту інформацію з кримінальних розслідувань, мають звертатися за її перевіркою до першоджерел. Вважаємо, що факти довільного використання інформації, що має відношення до питань національної безпеки, мусить отримати належну юридичну оцінку компетентних органів", – заявили у держконцерні.

Попередній матеріал
Заборона спостерігачів РФ на виборах: Порошенко підписав закон
Наступний матеріал
Верховна Рада ухвалила закон про допуск іноземних військ в Україну
Loading...