Скріншот відео

Верховна Рада ухвалила закон про допуск іноземних військ в Україну

Йдеться про навчання з підготовки підрозділів збройних сил

Сьогодні, 26 лютого, Верховна Рада ухвалила законопроект щодо схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях. За це рішення проголосували 263 народних депутати із 353, зареєстрованих у сесійній залі. Передає УНІАН.

Йдеться про навчання з підготовки підрозділів збройних сил, українсько-американськомі навчання "Репід Трайдент-2019", "Сі Бриз-2019", українсько-румунськомі навчання "Ріверайн-2019", багатонаціональні навчання "Кленова Арка-2019" та українсько-британськомі навчання "Воріер Вотчер-2019".

Закон набирає чинності з дня опублікування.

Як зазначається в пояснювальній записці, фінансування витрат, пов’язаних із підготовкою та проведенням багатонаціональних навчань на території України та поза її межами у 2019 році, в сумі 40 220,1 тис. грн планується здійснити в межах асигнувань Міністерства оборони України на 2019 рік за бюджетною програмою "Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ" (КПКВ 2101020) за напрямом "Підготовка військ, проведення міжнародних навчань (операцій)".

Отже, згідно із законом, багатонаціональне навчання з підготовки підрозділів збройних сил проводитиметься на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (с. Старичі, Яворівський р-н, Львівська область) та в інших військових частинах та полігонах Збройних сил України.

Строк проведення – до 365 днів, січень-грудень 2019 року. Від ЗСУ буде задіяно до 10 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, від Збройних сил США – до 1,5 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів, від збройних сил інших держав-членів НАТО та держав-учасниць програми "Партнерство заради миру"–  до 1,5 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів.

"Репід Трайдент-2019" також проводитиметься у Старичах, до 25 днів (червень-жовтень 2019 року). Від ЗСУ буде задіяно до 2,2 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 30 одиниць колісної техніки, до 10 літаків і вертольотів, від ЗС США – до 1 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 6 літаків і вертольотів, від збройних сил інших держав-членів НАТО та держав-учасниць програми

"Партнерство заради миру" – до 1 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 7 літаків і вертольотів.

Навчання "Сі Бриз-2019" триватиме до 20 днів, у червні-вересені 2019 року – в акваторії Чорного моря, на військових аеродромах та полігонах ЗСУ, посадкових майданчиках: м.Очаків, о.Первомайський, о.Зміїний; у міжнародних аеропортах "Одеса" та "Миколаїв"; на Військово-морських базах "Південь" та "Схід", у причалах Одеського морського торговельного порту, морського торговельного порту "Южний", у військовому порту Очаків. Від ЗСУ та інших військових формувань України буде задіяно до 1750 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 25 кораблів (катерів та суден), до 25 літаків і вертольотів, до 40 одиниць колісної техніки, від ЗС США – до 1 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 кораблів, до 10 літаків та вертольотів, до 40 одиниць колісної техніки.

Від збройних сил інших держав-членів НАТО та держав-учасниць програми "Партнерство заради миру" - до 1 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 кораблів (катерів та суден), до 2 підводних човнів, до 6 літаків і вертольотів, до 20 одиниць колісної техніки.

Навчання "Ріверайн-2019" проходитиме в районі річки Дунай, її гирлі та акваторії Чорного моря (до 10 днів, квітень-листопад 2019 року). Від ЗСУ буде задіяно до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів, до 2 літаків, від ЗС Румунії - до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів.

Навчання "Кленова Арка-2019" проходитиме на полігонах ЗСУ (Житомирська область) до 14 днів, липень-грудень 2019 року. Від ЗСУ буде задіяно до 100 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, від збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми "Партнерство заради миру" - до 350 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

Навчання "Воріер Вотчер-2019" відбуватиметься на військових аеродромах та полігонах ЗС України (Миколаївська область) – до 16 днів, серпень-жовтень 2019 року. Від ЗСУ буде задіяно до 80 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, від ЗС Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії – до 300 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

Як повідомляв 5.UA, військовослужбовці однієї з танкових бригад Збройних Сил України взяли участь у масштабних тактичних навчаннях з бойовою стрільбою, які проходили на одному з полігонів Чернігівської області.

Дивіться також фотогалерею:

Сильніші разом: як українські та американські військові долають водяну перешкоду – ФОТО

зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
/

Попередній матеріал
"Використали закриту інформацію з кримінальних розслідувань" – коментар "Укроборонпрому" щодо матеріалів "Наші гроші"
Наступний матеріал
НАБУ проаналізує інформацію опубліковану програмою "Наші гроші" щодо "Укроборонпрому"

Оборона і наступ: як бійці "Айдару" на полігоні умовного противника вражали

Українські армійці проведуть ракетні стрільби поблизу окупованого Криму

"Стугна-П", "Град" і "Смерч": Порошенко заявив про модернізацію українського озброєння

Покарання за порушення на виборах і питання нацбезпеки: за що голосуватимуть цього тижня у ВР

"Українська мова буде обов'язковою там, де є державний інтерес", – Кириленко

Оперативно-стратегічний збір Президента з керівним складом ЗСУ – відео