Українська мова
Українська мова https://rubryka.com/

"Українська мова буде обов'язковою там, де є державний інтерес", – Кириленко

  Він зазначив, що мови національних меншин будуть предметом окремого документа

  Віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко заявив, що новий закон про державну мову України не утискатиме мов національних меншин, але усталить українську мову у якості державної та захистить її використання в усіх сферах життя. Про таке повідомляє "Прямий".

  "Перша частина – що українська мова є єдина державна – зараз буде наповнена реальним змістом через великий новий сучасний закон про українську мову. Друга частина – про захист мов національних меншин – це буде наступний закон, який буде присвячений цій темі. Але всі ті практики, які мали місце у старому ще законі про державну мову, який ще був ухвалений 1989 року і який був всупереч регламенту і законності скасований під час Януковича цим законом Колесніченка-Ківалова, – ці всі практики, спокійні й нормальні, які не передбачають якогось насильства чи примусу, вони детально виписуються. Кожна така практика передбачатиме перехідний період для того, щоб там, де обов'язкове володіння мовою, люди могли опанувати. І вони поступово будуть запроваджуватися", – наголосив віце-прем'єр.

  Він додав, що за його словами, українська мова буде обов'язковою там, де є державний інтерес.

  "Безумовно, державний службовець, член уряду, парламентарій, особа-службовець місцевого самоврядування. Всі, хто працюють в державних компаніях, всі ті, хто працюють на державу і на суспільство та підтримуються з боку держави, – вони повинні в необхідному обсязі, тобто вільно, володіти державною мовою", - зазначив Кириленко.

  За його словами, якщо споживач хоче, щоб його десь обслуговували українською мовою, він повинен таку можливість отримати, а там, де споживач хоче говорити мовою, яка йому ближча, він отримає послугу тою мовою, яка йому ближча.

  Кириленко зазначив, що мови національних меншин будуть предметом окремого документа – закон про мови національних меншин також готується у парламенті.

  Попередній матеріал
  Штаб ООС: окупанти випустили 85 снарядів і мін, один армієць загинув
  Наступний матеріал
  Біля окупованої Оленівки на міні підірвався мікроавтобус, є жертви – ОБСЄ

  У Мінкульті роз'яснили, що буде, якщо УПЦ МП не змінить назви – подробиці

  2,5 тис. поправок: Парубій розповів, коли Рада розгляне закон про мову

  Порошенко пообіцяв, що підпише закон про зміни до Конституції

  У Києві виборчу агітацію проводили в дитсадочку – поліція відкрила справу

  У Нацраді розповіли, як "Інтер" та NewsOne порушили закон на користь Бойка

  "За особливі заслуги перед Батьківщиною": в Україні створено Єдиний державний реєстр ветеранів війни