5 канал

Кириленко про церковне майно: Якщо хтось із Московського Патріархату проти – це нічого не означає

Новостворена Церква зможе звернутися із проханням до влади переглянути умови договору оренди святинь

Помісна Українська Православна Церква за потреби зможе служити в Києво-Печерській Лаврі чи іншому храмі, який перебуває у користуванні Московського Патріархату.

Таку думку висловив В'ячеслав Кириленко, віце-прем'єр-міністр України.

За його словами, якщо буде така необхідність, новостворена Церква зможе звернутися із проханням до влади переглянути умови договору оренди святинь, якими зараз керує Московський Патріархат. Тоді держава зможе у законодавчому полі змінити або ж розірвати відповідні умови угоди.

"Є загальний механізм – як це майно або може бути надалі передано в оренду, продовжений договір, або можуть бути зміни в відповідних орендних відносинах. Тому якщо хтось із ієрархів Московського Патріархату проти – це нічого не означає. Вони собі будуть далі служити як частина Російської Православної Церкви, а майно, яке використовується ними зараз, воно відійде до Української Православної Церкви, легітимної і канонічної", – пояснив Кириленко.

Зазначимо, раніше Міністерство культури зауважувало, що, зокрема, Києво-Печерська лавра – є власністю держави, але була надана в оренду релігійній громаді на 50 років.

Нагадаємо, у РПЦ погрожували, що надання Константинополем Українській Православній Церкві Київського Патріархату (УПЦ КП) автокефалії і позбавлення Української Православної Церкви Московського Патріархату (УПЦ МП) її законних прав може призвести до кровопролиття.

Натомість, як переконаний Президент України Петро Порошенко, заклики захопити лавру, монастир або храм можуть йти тільки від московської агентури, щоб розпалити в Україні релігійну війну. 

Синод Константинополя в четвер, 11 жовтня, оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. 

Попередній матеріал
У Києві презентують кінострічку Лозниці "Донбас"
Наступний матеріал
Як українській економіці зробити ривок у два рази – Міклош
Loading...

Московський Патріархат порівняв отримання Україною автокефалії з анексією Криму

Спільна молитва на Софійській площі: чому ані слова не промовив голова УПЦ МП

Патріарх РПЦ Кирило молиться за російське військо, яке вбиває українців – Порошенко

Митрополит УПЦ МП: Є такий закон, що у вільній державі має бути вільна Церква

Лариса Ніцой про УПЦ МП: "Це я з ними повинна об'єднуватися в одну Церкву?"

УПЦ МП уперше прокоментувала рішення про автокефалію