У руках – прапор, під куртками – вишиванки. Щоб встигнути на молитву, родина з Одещини вирушила на Київ ще уночі.
"Ми їхали з другої години ночі. Можете уявити? Взяли із собою дитину. Бо ми знаємо, який зараз нелегкий час – ми виховуємо з нього патріота, самі патріоти України", – каже мати Христина.
Олег зі Львівщини знову вдягнув військову форму, яка залишилася після його служби на Луганщині у 2014–2015 роках і також приїхав до столиці. Каже – занадто багато приводів, щоб пропустити таку подію.
"Дуже добре, що всі ті чотири свята – в одному, на Покрову зібрались. Це День козацтва, День УПА, і День захисника України. Все логічно, так і має бути", – переконаний боєць.
Тисячі вірян у молитвах просили заступництва для українських захисників. І подякували Вселенському патріархату за те, що поставив крапку у питанні створення Української Помісної Церкви.
"Господь створив такі умови, що іншого шляху, як дарувати Україні автокефалію – немає", – проголосив Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Філарет.

Наступний крок – Об'єднавчий собор. Представники Київського Патріархату, Автокефальної церкви та Московського Патріархату, які захочуть долучитися до Єдиної Помісної Церкви, оберуть предстоятеля. А вже він отримає документ – томос – про незалежність Української Церкви.
"Ще більше ми зберемося, коли отримаємо томос і об'єднаємося – постане Помісна Православна Автокефальна Церква. Більшим буде свято – на Україні і поза Україною. І росіяни будуть святкувати із нами! Не явно, але по-тихому будуть святкувати. Я переконаний", – заявив Предстоятель УАПЦ Макарій.

Онуфрій – Предстоятель церкви Московського Патріархату – на молитву не прибув. Передав через представника привітання для українських військових. Про автокефалію – ані слова.
А президент пообіцяв поважати вибір тих, хто залишиться у складі Московського Патріархату. Водночас, за словами гаранта, держава захищатиме і права тих, хто захоче стати частиною Української Автокефалії.
"У нас не було, немає і наголошую – не буде державної церкви. І в освячену томосом православну церкву ніхто нікого не запрошує силоміць. Ще раз наголошую – це питання вільного вибору кожного виборця. Я гарантую, що влада поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в цій духовній структурі, яка зберігає єдність з Російською православною церквою. Це їх вибір. І нам його треба поважати. Але я так само гарантую, що держава захистить права тих священників, вірян, які добровольно вирішать вийьти з–під Москви", – запевнив Президент.

Отець Петро з Житомирщини поспішає додому, аби швидше поділитися враженнями від загальної молитви із парафіяними.
"Україна тепер здобула те місце серед церков православних, яке вона вже багато років і століть заслуговує. Мені здається, що тільки по одному обличчю можна буде зрозуміти, що тут велика була радість і піднятий такий дух", – промовив благочинний Хорошівського благочіння Житомирської єпархії УПЦ КП отець Петро.
Максим Волобоєв, Олександр Петровський, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Акція підтримки #FreeArchitects та протест проти самобуду УПЦ МП в Києві – фотогалерея