Економіка
Економіка Depositphotos

Як українській економіці зробити ривок у два рази – Міклош

Нині зростання економіки в Україні – 3,6%, а потрібно зробити так, щоб було 6-7%

В ефірі "5 каналу" голова стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош.

На запитання, де Україна може отримати економічний ривок, Міклош сказав: "Ринок землі дуже-дуже важливий. Це може принести швидкий імпульс для зростання і розвитку бідних областей та малого й середнього фермерського бізнесу. Приватизація. 3500 підприємств. Половина не працює і те, що не працює, активі зв'язані. Треба їх відпустити, дати свободу. Третє – верховенство права. Ідуть вибори. Зарубіжний капітал, він бачить, що є прогрес і хороші умови для інвестицій, але вони не знають, будуть продовжуватися реформи чи ні. Вони чекають. Наступний рік – виборний, будемо мати президентські, потім парламентські вибори, але коли реформи будуть продовжуватися, я впевнений, що багато закордонних інвестицій прийде. Не тільки через приватизацію, а й через нові інвестиції – на "зеленому" майданчику. І це не теорія, а те, що сталося в країнах, які реформи робили".

Міклош також сказав, що нині ситуація в Україні така, що хоч хто би був президентом чи прем'єром, в нього буде тільки дві можливості: чи продовжувати реформи в співпраці з МВФ, що і означає продовження реформ, чи не продовжувати співпрацю з МВФ, але тоді буде дефолт.

"Дефолт означає девальвацію, інфляцію, зниження реальних зарплат і пенсій, зростання цін. Це причина, чому наступні 2-3 роки будуть тяжкі, бо в Україні високі виплати зовнішнього боргу. Тому без співпраці з МВФ та іншими міжнародними інституціями не можна буде уникнути ризику дефолту і всіх цих дуже поганих наслідків", – підсумував Міклош.

Попередній матеріал
Кириленко про церковне майно: Якщо хтось із Московського Патріархату проти – це нічого не означає
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": дослідниця фемінізму Тамара Марценюк в ефірі "5 каналу"
Loading...

"Мінімалка" – 7700: Міклош оцінив, чи можна в Україні нині встановити таку зарплату

Найбільша авіакомпанія Бельгії розпочала польоти в Україну

Стягнення компенсації з Росії: Україна подасть ще один позов до міжнародного арбітражу

З Дніпра до Києва побудують 4-смуговий автобан – Омелян

Картки "Приватбанку" не працюватимуть одну ніч – подробиці

Ціни на автогаз в Україні досягли річного максимуму