Зарплата
Зарплата Depositphotos

Мінекономрозвитку спрогнозувало, на скільки зростуть зарплати в Україні

  Такі темпи росту дозволять у 2021 році перевищити докризовий показник на понад 30%

  Протягом 2019-2021 років з урахуванням інфляції заробітні плати в Україні зростуть у середньому на 6,4%. Відповідні розрахунки містять у прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки, який підготувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), і затвердив Кабінет Міністрів.

  "В цілому, у середньостроковій перспективі відбуватиметься зростання номінальної середньомісячної заробітної плати (брутто), яка у 2021 році прогнозується на рівні 12 тис. 835 грн (у 2019 році – 10 тис. 129 грн). При цьому її зростання з урахуванням індексу споживчих цін у середньому в 2019-2021 роках становитиме 6,4% щороку (в 2019 році – на 6,9%)", – мовиться у прогнозі.

  Також у МЕРТ передбачають, що протягом усього прогнозованого періоду відбуватиметься підвищення рівня і мінімальної заробітної плати.

  Серед інших соціально-економічних чинників, які впливатимуть на зміну рівня зарплат у міністерстві окремо виділили реформування системи оплати праці державних службовців відповідно до грошового забезпечення військовослужбовців (впроваджується з 1-го січня 2019 року).

  "Такі темпи росту дозволять у 2021 році перевищити показник 2013 року більше, ніж на 30% в основному завдяки реформуванню оплати праці у 2017 році, зокрема, введенню нової методології визначення мінімальної заробітної плати, що спричинило найбільший внесок у формування росту зазначеного показника", – уточнюється у прогнозі.

  Попередній матеріал
  Трудова міграція впливає на економічний розвиток країни – Нацбанк
  Наступний матеріал
  На Буковині сталася потрійна ДТП: 7 потерпілих, є загиблий
  Loading...

  Світовий банк визнав Україну однією з кращих у регіоні за логістикою

  Об кого гривня "перечепилася": розлого про стрімке падіння національної валюти

  Падіння гривні: чому "просіла" національна валюта і чи варто хвилюватися

  Розенко розповів, коли українці отримають "мінімалку" на рівні 4200 грн

  Ексклюзивно про "мінімалку" та затримку пенсій – Павло Розенко в ефірі "5 каналу"

  У Нацбанку підрахували, на скільки "впала" гривня до долара