Засідання Національної інвестиційної ради
Засідання Національної інвестиційної ради Скріншот відео

Від зовнішніх позик до інвестицій: головні заяви Порошенка та глави ЄБРР на засіданні Національної інвестиційної ради

Глава держави заявив, що валовий внутрішній продукт України продовжує зростати вже дев'ятий квартал поспіль

У Києві сьогодні, 25 травня, відбулося засідання Національної інвестиційної ради за участі Президента України Петра Порошенка. Головним питанням, яке обговорювали на засіданні було те, як перейти Україні від зовнішніх позик до іноземних інвестицій.

Під час свого виступу в рамках заходу глава держави заявив, що валовий внутрішній продукт України продовжує зростати вже дев'ятий квартал поспіль, після падіння, яке почалося наприкінці 2012 року.

Крім Порошенка мав виступ і міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів та президент Європейського банку реконструкції і розвитку Сума Чакрабарті.

На засіданні обговорювали багато статистичних даних, до прикладу, що від запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС товарообіг між ними зріс на третину.

Петро Порошенко наголосив, що міжнародним інвесторам не варто хвилюватися за свої кошти, адже після ухвалення закону про приватизацію, який запроваджує масштабний та прозорий механізм приватизації держпідприємств, вони зможуть усі бізнес-конфлікти вирішувати у міжнародному арбітражі за британським законодавством.

Окрім цього Порошенко сказав, що внутрішній валовий продукт України зріс на 2,5%, а інфляція, яка ще чотири роки тому сягала 50%, нині знизилася до десяти.

"Незважаючи на те, що цього року Україна виплатила більше як 4 млрд доларів – золотовалютні резерви складають зараз 18 млрд. Порівняйте ситуацію, яка була наприкінці 2014-на початку 2015 років: золотовалютні резерви 5 млрд, а виплачувати треба було 8 млрд. Як в цих умовах можна було уникнути дефолту? Можна. Бо нам повірили", – заявив Петро Порошенко.

Глава Мінекономрозвитку і торгівлі Степан Кубів у своїй промові назвав п'ять факторів задля досягнення відчутного результату розвитку вітчизняної економіки.

"Для потужного відчутного результату нам потрібно зростати на 5%. Чинниками такого зростання є п'ять факторів. Перший – це залучення інвестицій, це довіра до України. Другий – це продовження структурних та економічних реформ. Третій – це інновації і модернізація виробництва. Четвертий – ефективне державне управління. П’ятий – збільшення експорту", – пояснив Кубів.

Зі свого боку, президент Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті під час засідання переконував іноземних інвесторів у тому, що Україна – це країна можливостей.

Зазначимо, що обсяг загальних інвестицій в українську економіку становить 12 млрд євро. Також ЄББР долучився до фінансування найбільшого інфраструктурного проекту – транспортного коридору між Україною та Євросоюзом Бескидського тунелю, через який проходить близько 60% експортного товарообігу.

Глава ЄБРР наголосив, що в Україні зараз надто низька продуктивність праці, але активно розвиваються різні галузі, відтак він вважає, що у світі змінюється ставлення до України.

"Десять років тому про Україну всі говорили, як про годівницю. Сьогодні дещо змінилося, з урахуванням того, що Україна є лідером з експорту зерна у світі. Також можна згадати й IT-сферу, фармацевтичну та харчову індустрії. Однак картина, яку ми бачимо, щодо виробництва і експорту – переважають товари низької вартості. Я думаю, в наступні роки всі ці сектори потрібно буде разом скомбінувати", – додав глава ЄБРР.

Зазначимо, сьогодні відбулося перше засідання Національної інвестиційної ради, яка була створена ще в 2016 році. До її складу входить Президент України, Прем'єр-міністр, вісім урядовців та 20 представників міжнародних корпорацій, сумарна вартість активів яких сягає приблизно трильйон доларів.

 

Дивіться також:

"Готична дипломатія": за лаштунками президентської зустрічі в Аахені – ФОТО

Попередній матеріал
Подробиці вбивства депутата від "Батьківщини" в Черкасах
Наступний матеріал
"З футболом не пов'язано": поліція про мотив нападу на фанів "Ліверпулю"
Loading...

Засідання Національної інвестиційної ради – відео

Порошенко про мінімальну зарплату: "Зростання до 4,2 тисяч гривень – не межа"

"Робити все задля економічного буму": Порошенко представив нового голову Хмельницької ОДА

Порошенко розповів, де гроші МВФ

"Важливий не для МВФ, а для України": Порошенко розповів, коли очікує ухвалення закону про Антикорупційний суд

Стратегічний "шлях до Європи": як урочисто відкривали Бескидський тунель