У Нацбанку підрахували, на скільки "впала" гривня до долара

  Курсові коливання спостерігаються в країні другий тиждень поспіль

  У липні 2018 року національна валюта України – гривня – девальвувала до долара США за офіційним курсом на 2,2%. Про таке йдеться в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України за минулий місяць, оприлюдненому прес-службою НБУ.

  Як повідомляє регулятор, з другої половини червня і в липні тиск на гривню посилився. Це пов’язано з підвищенням попиту на валюту з боку імпортерів енергоносіїв, операцій корпоративного сектора з перерахування дивідендів за кордон і вихід нерезидентів з гривневих облігацій внутрішньої держпозики.

  При цьому в Нацбанку наголошують: свою присутність на валютному ринку зберігали, тож надмірні коливання гривні вдалося згладити. За підсумками місяця регулятор продав валюти на 64 мільйонів доларів більше, ніж купив.

  Нагадаємо, раніше в Нацбанку пояснили коливання на валютному ринку і повідомили: регулятор згладжує їх за рахунок валютних інтервенцій. Натомість в ефірі "5 каналу" економіст Борис Кушнірук заявив: інфляція в нас пов’язана з трьома основними чинниками і розкритикував політику Нацбанку в цьому плані.

  Попередній матеріал
  Уже вдруге: поліція перекваліфікувала напад на Гандзюк як замах на вбивство
  Наступний матеріал
  У Міноборони розповіли, скільки казарм побудуть для контрактників