Борис Кушнірук
Борис Кушнірук
5 канал

"НБУ впливу не має": три основні чинники, що призводять до інфляції в Україні

Оскільки регулятор не може вплинути на ці чинники, для стабілізації гривні найкращим рішенням було б змінити тип української економіки

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" економіст, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук пояснив, що відбувається з гривнею та чому національна валюта України нестабільна.

За словами Кушнірука, інфляція в нас пов’язана з кількома чинниками:

  • сировинним статусом економіки;
  • регулюванням цін державою;
  • діями монополістів.

"Тобто, інфляція пов’язана з тими чинниками, на які Національний банк вплинути не може від слова "взагалі". Допоки ці три чинники залишатимуться, ми матимемо ці два цикли – коли гривня зміцнюється і коли гривня падає. І це, зрозуміло, постійно знецінює щось. Те саме буде відбуватися з інфляцією, поки ми не змінимо сам зміст економіки. Адже сировинний статус – це коли ми експортуємо сировину і потім імпортуємо готову продукцію", – зазначає економіст.

Водночас, він переконаний, що політика Національного банку в цьому плані має негативний характер.

"Я вважаю, що те, що вони роблять, є відверто помилковим. Якщо ви розумієте, що цінність національної валюти залежить не від ваших ігор з відсотковими ставками, а від стану економіки, то вся політика і уряду, і центрального банку має бути підпорядкована тому, щоб змінити той тип економіки, який у нас є. Якщо ми зробимо це, збільшимо рівень доданої вартості, збільшимо рівень доходів населення, тоді всі ці чинники, які провокували її знецінення, просто поступово спадатимуть", – каже Борис Кушнірук.

Зауважимо, що коливання на валютному ринку Нацбанк згладжує за рахунок валютних інтервенцій. А от причиною "валютних гойдалок" в НБУ вважають дещо інші чинники.

Дивіться також фотогалерею: 

Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
/

Попередній матеріал
Понад 300 млрд гривень: в Україні зафіксували операції з відмивання коштів
Наступний матеріал
Twitter почав блокувати акаунти, в яких згадують Ілона Маска