Allnews.com.ua

Три речі, що стримують швидке зростання економіки України

20 червня уряд звітував про результати роботи за минулий рік. Про те, чого досягли – українці вже почули. Нині ж говоримо про кроки, які могли б поліпшити економічну ситуацію в Україні

Виконавчий директор центру економічної стратегії Гліб Вишлінський в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" розповів про звіт Кабміну за 2017 рік та назвав основні помилки, які стали на заваді зміцненню економіки України.

"Я був би більш прогресивний у просуванні законопроекту про створення Служби фінансових розслідувань, який уряд ніби підтримав, але насправді ми бачимо, що означає, коли уряд і прем’єр-міністр підтримують якусь реформу, як це було з пенсійною реформою, або реформою охорони здоров'я. Інша ситуація з цим законопроектом, який вносив ще колишній прем’єр-міністр. Уряд заслав його на Нацраду реформ, там цей законопроект і вмер. Замість нього зараз з'явився законопроект Ніни Южаніної, який є гіршим у питаннях державного рекету для бізнесу, ніж нинішній статус "кво", – переконаний експерт.

Він зазначає: "Друга річ, в якій можна було би бути активним – це оптимізація видатків. Минулий рік для уряду був легким у тому плані, що підвищення зарплат і ще низка пов’язаних із цим економічних процесів призвели до перевиконання бюджетних надходжень. Тому в уряді склалася неадекватна справжність ситуації, відчуття, що можна витрачати більше. Після того, як у найважчі 2014-2015 роки ми зменшили перерозподіл через бюджет нашого валового внутрішнього продукту, то в наступні роки ми його збільшували. Це призводить до того, що нам не вдається зменшити податковий тягар, не вдається зменшити борг".

І нарешті ще один важливий чинник – земельна реформа

"Третій напрям, де ми бачимо, що прем’єр не готовий іти й боротися проти міфів від популістів – це земельне реформа і зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення", – констатує Вишлінський.

Докладніше про оцінку сьогоднішнього звіту Кабміну – дивіться у відео:

Попередній матеріал
Експерт: Міжнародна перехідна адміністрація має забрати в Захарченка владу
Наступний матеріал
Стратегічна висота: оборонці Бахмутської траси просунулися на 2 км уперед
Loading...