Ціни на продукти харчування

У Мінекономрозвитку уточнили, чи очікувати зростання інфляції "під ялинку"

Існує низка ризиків для зростання інфляції. Один із них пов'язаний з отриманням чергового пакету допомоги від головного кредитора – МВФ

У Міністерстві економічного розвитку очікують, що на кінець 2018 року інфляція залишиться у межах наявного рівня. Про це повідомляє Finance.ua.

Наразі темпи зростання цін відповідають прогнозам урядовців.

"До кінця 2018 року варто очікувати збереження (з несуттєвими коливаннями) існуючого рівня споживчих цін у річному вираженні на тлі відновлення тенденції до уповільнення цін виробників. У другій половині року з ослабленням ефекту сезонної дефляції на плодоовочеву продукцію і пожвавленням ділової активності очікується деяке збільшення щомісячних темпів зростання споживчих цін. Втім, загальна динаміка споживчих цін поки повністю відповідає прогнозним тенденціям", – кажуть у міністерстві.

Водночас там відзначають низку ризиків для зростання інфляції. До них відносимо:

  • істотне підвищення цін на світовому ринку;
  • зростання витрат виробництва (зокрема, через подорожчання проміжних товарів, вплив зовнішнього фактора, високу вартість кредитування);
  • відновлення девальваційних тенденцій (на тлі можливого неотримання фінансування і необхідності виконання боргових зобов'язань).

Як нагадали в міністерстві, порівняно з червнем минулого року інфляція сповільнилася з 11,7% до 9,9%. Загалом же з початку року ціни зросли на 4,4%. Торік цей показник був на рівні 7,9%.

Дивіться також: 

Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
/

Попередній матеріал
Канада розпочала збір біометричних даних для українців
Наступний матеріал
Україна опинилася серед лідерів за логістичною ефективністю на пострадянському просторі – рейтинг Світового банку