korrespondent.net

У Нацраді розповіли, як "Інтер" та NewsOne порушили закон на користь Бойка

  Телеканали транслювали серію передач, присвячених тільки одному з кандидатів на пост президента України

  За останні два тижня кілька телеканалів порушили виборче законодавство. Йдеться, зокрема, про мовники "NewsOne", "МаксиTV" та "Інтер". Про це інформує прес-служба Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

  Так, протягом 30 січня-3 лютого NewsOne поширив серію передач, що були присвячені лише одному з кандидатів на пост президента – Юрію Бойку.

  "Загалом вийшло 43 серії загальним хронометражем 52 хвилини. Також у період із 30 січня до 5 лютого 2019 року в передачах новин "Topnews" транслювалися сюжети, присвячені висвітленню виборчого процесу в Україні, їх героєм став лише той самий кандидат. Діяльність інших кандидатів на пост Президента України у зазначений період у передачах новин цього мовника не висвітлювалася", - констатують у Нацраді.

  Крім того, порушником став телеканал "Інтер", який подав у новинному сюжеті передвиборну програму Бойка.

  "Це є порушенням частини 10 статті 64 Закону України "Про вибори Президента України", адже в новинах не може розміщуватися агітація", – наголосив регулятор.

  Також вдалися до порушення закону журналісти "МаксиTV". На цьому каналі Євген Мураєв ще до офіційної реєстрації в якості кандидата на президентський пост виступав з агітаційними промовами. 

  "Національна рада звернеться листами до цих телеканалів, щоб отримати роз’яснення про підстави виходу в ефір таких матеріалів. Також ці випадки будуть надані для розгляду й отримання висновків Незалежної експертної ради, що створена при Громадській раді. Зафіксована інформація буде передана також до НАЗК і ЦВК", – повідомили у прес-службі регулятора.  

  Як повідомляв 5.UA, за даними МВС, від початку кампанії зафіксована рекордна кількість повідомлень про порушення виборчого законодавства.

  Попередній матеріал
  Вирішив помститися: парафіяни звинуватили священника УПЦ МП у крадіжці церковного майна
  Наступний матеріал
  Італійсько-французький дириґент відкриває новий концертний цикл з Kyiv State Symphony Orchestra першою українською симфонією