Реклама
Реклама 5 канал

Італійсько-французький дириґент відкриває новий концертний цикл з Kyiv State Symphony Orchestra першою українською симфонією

Вперше за часи незалежності державний столичний оркестр очолить іноземний дириґент зі світовим ім’ям

Луїджі Ґаджеро, професор академії музики у Страсбурзі, як дириґент та соліст виступав у Карнеґі-Холі та Берлінській філармонії, співпрацював з такими митцями як Клаудіо Аббадо, Даніель Баренбойм, П’єр Булез, Ріккардо Муті, сер Саймон Реттл, Барбара Ханніґан тощо.

У п’ятницю 22 лютого о 19:00, у Будинку звукозапису Українського радіо Луїджі Ґаджеро зіграє свій перший концерт з Kyiv State SymphonyOrchestra у якості його головного дириґента. Саме в цій програмі нещодавно віднайдена перша українська симфонія Максима Березовського зустрінеться з сучасною їй австрійською музикою Вольфґанґа Амадея Моцарта. Це достовірніше за будь-які документи свідчення культурної євроінтегрованості України ще 250 років тому, адже воно безпомилково відчутне на слух.

Реклама
Реклама5 канал


Моцарт і Березовський не лише були сучасниками, вони ще й навчалися у одного викладача – італійця Падре Мартіні. Італія – батьківщина Луїджі Ґаджеро – дала назву найвідомішій симфонії німця Фелікса Мендельсона, яка також прозвучить у концерті.

"Сині гори залишаються позаду, сонце припікає крізь листя винограду, дорога біжить між фруктових садів", – із зачаруванням пише композитор у листі до рідних під час роботи над Симфонією №4.

У твір увійшов цілий вінок італійських танців, і саме Луїджі як носій італійської культури максимально проявить їхній запальний характер. Різні національні культури об’єднає мова музики, універсальність якої для цих партитур не буде голослівною.

Реклама
Реклама5 канал


Концерт, що названий за твором винахідника симфонії Йозефа Гайдна Tempesta di Mare / "Буря на морі", відкриє цикл програм, побудованих за важливими європейськими принципами тематичної цілісності та стильового діалогу. В ньому слухачі також познайомляться з історією французької музики за 400 років, німецькою традицією від Йоганна Себастьяна Баха до Антона фон Веберна, потраплять у Венецію та отримають багатовимірний погляд на власний фольклор.

Луїджі Ґаджеро впевнений, що діалог української та західноєвропейської музики сприятиме взаємному збагаченню обох традицій: "В українській музиці слухач безпомилково впізнає риси ніжної і меланхолійної туги, розтопленої у містичному запамороченні. Водночас українські класичні композитори, від Березовського до наших днів, знаходяться під сильним впливом європейської класичної традиції. Внаслідок цієї унікальної зустрічі українського духу і західної культури в останні три століття були створені видатні шедеври, і цей процес досі триває".

Реклама
Реклама5 канал

За додатковою інформацією та акредитацією ЗМІ звертатися до художньої керівнички Kyiv State Symphony Orchestra Любові Морозової, +380 (67) 994 2891, liubov.moro@gmail.com.

Інформація про подію:

Kyiv State Symphony Orchestra / Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України
Дириґент – Луїджі Ґаджеро
Соліст – Сергій Гурін (фагот)

Tempesta di Mare / Буря на морі

Програма

Максим Березовський. Симфонія C-dur
Йозеф Гайдн. Симфонія №39 g-moll ("Буря на морі")
Вольфґанґ Амадей Моцарт. Концерт для фагота з оркестром
Фелікс Мендельсон. Симфонія №4 ("Італійська")

Учасники:

Луїджі Ґаджеро (головний дириґент). Професор, викладач перкусійної камерної музики у Консерваторії Страсбурга і в Страсбурзькій академії музики (Франція), артистичний та музичний директор Ухо-ансамблю (Київ) та музичний директор ансамблю La Dolce Maniera (Страсбург). Диригував наступними колективами: Ухо-ансамбль, L’Imaginaire (Страсбург); La Dolce Maniera, Les Temps Modernes (Ліон), EMC of the Académie Superieure de Musique у Страсбурзі. Співпрацював з такими митцями як Клаудіо Аббадо, Даніель Баренбойм, П’єр Булез, Міхаіл Юровскій, Ріккардо Муті, сер Саймон Реттл тощо. Як соліст виступає з Берлінським філармонічним оркестром, NDR у Гамбурзі, Оркестром Комічної опери у Берліні, Радіооркестром Хілверсум та ін.

Kyiv State Symphony Orchestra

Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України заснований у 1979 році як перший і єдиний професійний колектив України, що від самого початку демонструє стильове розмаїття репертуару – класика, якісна популярна музика, джаз, мюзикл. З 2019 року оркестр посилює свою "класичну" складову і бере сценічне ім’я для проектів у сфері класичної музики Kyiv State Symphony Orchestra. Паралельно із цим у складі колективу продовжують існувати менші формації – Fantastic Big Band та Fantastic Jazz Band.

Сьогодні це відомий в Україні та поза її межами колектив з довгою історією зіркових виступів – оркестр неодноразово гастролював Нідерландами, Італією, Швейцарією, Іспанією, Німеччиною, Південною Кореєю, Францією, Польщею та Україною; співпрацював з видатними диригентами та світовими зірками (Тарас Криса, Мішель Легран, Хосе Каррерас, Монсеррат Кабальє, Сумі Йо, Алессандро Саффіна, Андрій Бондаренко тощо).

Місія оркестру: популяризувати музику та залучати до мистецтва широку публіку, бути посланцями України на міжнародній культурній арені, створювати неординарні концертні концепти.

Попередній матеріал
У Нацраді розповіли, як "Інтер" та NewsOne порушили закон на користь Бойка
Наступний матеріал
Природний вигляд: у соцмережі показали Трампа без пересадженого волосся і засмаги – фото

Вікторія Лук'янець, кіномузика та річниця пам’яті Героїв Небесної Сотні: найцікавіші події лютого в Національній філармонії України

Повернутися в молодість: "Дискотека 80-х" за участю легендарних виконавців

Мовою звуків і пауз: в аеропортах України оркестри вшанували оборонців ДАП

"Ангелик, який загубив зірку", шукав її у прифронтовій Попасній: на схід завітав ляльковий театр

Янголи з гаджетами та інтернетом: до Маріуполя завітав сучасний вертеп

"ЗА ЧАЙ.СОМ": електропоп-неофолк співачка Кіра Мазур в ефірі "5 каналу"