Вертеп у Маріуполі
Вертеп у Маріуполі 5 канал

Янголи з гаджетами та інтернетом: до Маріуполя завітав сучасний вертеп

Всеукраїнський фестиваль вертепів відбувається другий рік поспіль – майже 300 студентів з усієї України стають його учасниками

Фестиваль вертепу, який розпочався в Харкові, – тепер завітав до Маріуполя. Студенти та куратори Української академії лідерства показали мешканцям прифронтового міста костюмовані вистави на різдвяну тематику: це і традиційне святкування, й осучаснене.

На сцені звіздарі, пастухи, янголи та інші біблійні персонажі. В руках тримають кошики та посохи. Поруч із ними осучаснені учасники різдвяного вертепу – репери та блогери, з телефонами і планшетами. Разом співають щедрівки у сучасному аранжуванні.

"У нас не просто вертеп традиційний. В нас сучасний вертеп. Тобто в нас "Інстаграм", "Фейсбук", також політичні деякі моменти – це як воєнний стан, є в нашому вертепі. Хочемо, щоб молодь залучалася до наших традицій українських, але робити це не традиційно, а якось по-новому", – каже Артем Четвертак, він грає царя Ірода.

Всеукраїнський фестиваль вертепів відбувається другий рік поспіль. Майже 300 студентів з усієї України стають його учасниками.

"Їм дуже цікаво і сюди приїхати, поділитись своїми традиціями. І подивитись, що тут відбувається. Бо я, наприклад, сьогодні більше побачила, ніж показала", – зізнається учасниця вертепу Катерина Черевко.

До Маріуполя різдвяні гості завітали лише на день. Проте встигли дати вісім виступів у міських дитячих та соціальних закладах.

"Народ не розумів, що відбувається на сцені. Тобто вони не розуміли, що це сучасний вертеп, їм іноді треба було пояснювати. І це дуже було круто, коли вони розуміли і раділи. Дітки маленькі – вони дуже раділи. Тому що, наприклад, сучасний вертеп показував їм про гаджети. Вони такі – о, інтернет, це дуже круто, супер, посмішки", – розповідає учасниця Олена Юрченко.

Завершальний виступ провели у середмісті просто неба. Негода та дощ не злякали охочих подивитися святкову виставу. А деякі глядачі навіть підспівували.

За три дні різдвяний вертеп відвідав понад 10 міст поблизу лінії розмежування в Донецькій та Луганській областях. Там показали майже 150 костюмованих дійств.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Овечі шкури та маски на обличчях: на Закарпатті стартував наймасовіший фестиваль "Коляда в старому селі" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Подячний молебень за отримання Томосу про автокефалію ПЦУ в Борисполі – відео
Наступний матеріал
Актуально як ніколи: що робити, якщо заблукав у горах – поради з власного досвіду
Loading...

Різдво в Україні: що приготувати та як прикрасити домівку

ТОП найцікавіших подій січня в Національній філармонії України

В Україні святкують Щедрий вечір: традиції на Меланки

Пісні, солодощі та ліхтарики: в Одесі пройшов щорічний парад різдвяних трамвайчиків

Автентика народного обряду: в музеї "Пирогово" колоритно відзначили Різдво

Різдвяна утреня та Літургія в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ – відео