Реклама_афіша
Реклама_афіша 5 канал

ТОП найцікавіших подій січня в Національній філармонії України

З початком року у філармонії прозвучать твори Йозефа Гайдна, Пауля Хіндеміта, різдвяні пісні та гімни, а також музичні проекти світового рівня

17 січня

У рамках традиційного абонементу філармонії "Музика для струнних" разом із Київським камерним оркестром виступить іменитий соліст із Німеччини Даніель Рьон.

Даніель Рьон – спадковий музикант, його дід і батько були концертмейстерами в Берлінській філармонії Фуртвенґлера та Баварського симфонічного оркестру.

Описуючи гру Даніеля Рьона, критики відзначають вражаючу техніку, віртуозність, опору на традиції найвидатніших скрипалів минулого століття, зокрема Руджеро Річчі, який так відгукнувся про Рьона: "Його стиль – це відблиск гри минулих майстрів!"

Скрипаль виступає у престижних концертних залах світу зі знаменитими диригентами і солістами. Крім сольного виконавства, грає також у камерних ансамблях.

Реклама_афіша
Реклама_афіша5 канал

21 січня

Із різдвяною програмою виступить чоловічий вокальний ансамбль Perfectum.

Perfectum засновано 2012 року в Києві. Це шість чоловічих голосів, які звучать у професійній акапельній формації: Анатолій Погребений (тенор), Володимир Кара (тенор), Олексій Греку (тенор), Станіслав Бадрак (баритон), Захар Палій (бас), Костянтин Мозговий (бас).

Perfectum виконує як духовну музику, класику, так і народну музику, зокрема фольклор різних народів світу.

У програмі концерту прозвучать духовні твори, колядки в авторських аранжуваннях, а також добре знані європейські різдвяні пісні (carols) та гімни, так як Silent night, White Christmas, We wish You a Merry Christmas та інші. Гості концерту – Оксана Нікітюк (сопрано) та струнний квартет Black Tie.

Реклама_афіша
Реклама_афіша5 канал

23 січня

Програма концерту Національного симфонічного оркестру України (диригент – Володимир Сіренко) підтверджує тенденцію поєднання старої і нової музики. Це означає, що нова музика перестає бути чимось осібним, адресованим спеціальній (зазвичай невеликій) аудиторії, а поступово намагається завойовувати великі зали.

Прозвучать твори Йоганнеса Брамса (єдиний скрипковий концерт композитора, написаний 1878 року), Людвіга ван Бетховена (Друга симфонія 1802 року, присвячена меценату Бетховена князю Карлу Ліхновському) і сучасного українського композитора Святослава Луньова ("Летаргія" для великого симфонічного оркестру, написана 1992-го).

Реклама_афіша
Реклама_афіша5 канал

25 січня

Це концерт філармонічного симфонічного оркестру – перший у рамках вже традиційного абонементу № 10 "Симфонічний вимір" (ініціатор і автор циклу – диригент Микола Дядюра). До кінця поточного концертного сезону буде представлено всього п’ять концертів абонемента із різними програми за участю найкращих солістів як з України, так і з з-закордону.

У програмі концерту 25 січня прозвучать твори Йозефа Гайдна, Пауля Хіндеміта, Моріса Равеля та Отторіно Респігі. Солісти – Ксенія Бахрітдінова-Кравчук (сопрано), Дмитро Медоліз (флейта), Дмитро Гудима (гобой), Олег Мороз (кларнет), Олександр Саєнко (фагот), Ярослава Некляєва (арфа).

Реклама_афіша
Реклама_афіша5 канал

26 січня

Команда молодих талановитих артистів представить знамениту оперу Вольфганга Амадея Моцарта "Дон Жуан" у концертному виконанні. Партію головного героя зіграє зірковий баритон Андрій Бондаренко. За словами співака, заспівати Дон Жуана – це його давня мрія. Проект вже було представлено у Львові, диригувала Оксана Линів. У Києві диригуватиме Сергій Голубничий.

Андрій Бондаренко – випускник Національної музичної академії України ім. П.Чайковського – один із лідерів серед баритонів Європи й Америки, володар BBC Cardiff Singer of the World Song Prize. Карнегі-холл та Вігмор-холл, Шотландська та Вільнюська опера, Deutsche Oper Berlin і Opernhaus Zürich, Королівська опера Ковент-Гарден і Оперний театр Сіднея – далеко не весь перелік залів, де він виступав.

Реклама_афіша
Реклама_афіша5 канал

27 січня

Уперше в одній концертній програмі в рамках авторського проекту київського піаніста Євгена Громова будуть представлені твори для фортепіано нині 80-річного українського композитора-шістдесятника Володимира Губи і живого класика литовської музики, 81-річного Йонаса Освальдаса Балакаускаса.

На формування світогляду і творчого почерку обох митців значний вплив мав київський авангард 1960-х, осередок якого становила неформальна група композиторів, учнів Бориса Лятошинського. Володимир Губа закінчив Київську консерваторію у класі Бориса Миколайовича кількома роками пізніше після того як диплом цього ж закладу отримав Освальдас Балакаускас, навчаючись теж у професора Лятошинського.

У програмі сольного концерту Євгена Громова прозвучать три світові та дві українські прем’єри.

Із передмовою до концерту у фойє філармонії (початок о 18.30) виступить композитор, музикознавець Олексій Войтенко.

Реклама_афіша
Реклама_афіша5 канал

31 січня

2018 року українська композиторка Вікторія Польова була удостоєна найпрестижнішої мистецької премії України, Національної премії імені Тараса Шевченка. Влітку того ж року за ініціативи S.T. ART Foundation у Соборі Святої Софії відбувся концерт хорової музики Польової "Простоспіви". За словами організаторів концерту, це був перший концерт із циклу, що буде презентовано українській публіці впродовж року. Він являтиме собою ретроспективу хорових, камерних і симфонічних творів різних років.

Авторський концерт у Національній філармонії – продовження масштабної репрезентації творчості Вікторії Польової, однієї з найталановитіших українських композиторок середнього покоління.

У концерті беруть участь Київський камерний оркестр під орудою Наталії Пономарчук, а також солісти, Олександра Васильєва (скрипка), Дмитро Ульянов (вібрафон), Наталія Сікорська (клавесин), Марія Кіях (флейта), Богдан Галасюк (гобой).

Реклама_афіша
Реклама_афіша5 канал

Попередній матеріал
Українські ВНЗ необґрунтовано підвищують вартість вищої освіти – Держаудитслужба
Наступний матеріал
Порошенко розповів про відчутний ефект від Javelin на Донбасі